1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Filistin İntifadası Eskişehir'de Konuşuldu

Filistin İntifadası Eskişehir'de Konuşuldu

Filistin İntifadası Eskişehirde Konuşuldu
A+A-

Eskişehir'de Filistin İntifadası konulu bir etkinlik yapıldı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) İlahiyat Fakültesi Kitap Araştırma ve Faaliyet Kulubü'nün (KAF) düzenlediği programa araştırma

Eskişehir'de Filistin İntifadası konulu bir etkinlik yapıldı.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) İlahiyat Fakültesi Kitap Araştırma ve Faaliyet Kulubü'nün (KAF) düzenlediği programa araştırmacı yazar Mustafa Uzun ve Filistinli aktivist Dr. Fuad ez-Zubeydi konuşmacı olarak katıldı.
Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen programda Filistin ve oradaki Müslümanların yaşadıkları anlatıldı.
Programda ilk olarak Gazze'den savaş görüntülerini içeren bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Ardından Filistin direnişinin sembol ismi Şeyh Ahmed Yasin'in hayatını anlatan kısa bir film ile devam eden etkinlikte, Filistin ile ilgili şiirler okundu. Bir Yahudi'nin Filistin'de olanlara nasıl baktığı temsili bir karakter aracılığıyla canlandırıldı.Etkinlikte söz alan Mustafa Uzun ve Fuad ez-Zubeydi'de Filistin'de gördüklerini ve yaşadıklarını anlattı. Mustafa Uzun son saldırılar sırasında orada bulunduğunu, Gazzeli müslümanlarda bir yenilmişlik duygusu olmadığını, aksine, gelecek zaferden emin olduklarını belirtti.
ESOGÜ İlahiyat Fakültesi KAF Kulübü yöneticileri, bu yöndeki etkinliklerin devam edeceğini belirttiler.
(HÖ)

19.12.2012 13:14:59 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT