1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Filistin Heyeti Aydın Tarımını Yerinde Gördü

Filistin Heyeti Aydın Tarımını Yerinde Gördü

Filistin Heyeti Aydın Tarımını Yerinde Gördü
A+A-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca Filistin'de devam eden tarım projesi kapsamında Aydın'a gelen Filistin Tarım Bakanlığı heyeti, tarımsal faaliyetleri yerinde inceledi. Gıda Tarım ve Hayvancı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca Filistin'de devam eden tarım projesi kapsamında Aydın'a gelen Filistin Tarım Bakanlığı heyeti, tarımsal faaliyetleri yerinde inceledi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca Filistin'de devam eden tarım projesi kapsamında planların oluşturulması ve tarım sektöründe karşılıklı bilgi paylaşımı için Türkiye'ye davet edilen Filistin Tarım Bakanlığı heyeti Aydın'da da incelemelerde bulundu.
Filistin Tarım Bakanlığı heyeti Aydın'daki ziyareti hakkında bilgiler veren Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksal, "Bakanlığımız, Tarım Reformu Genel Müdürlüğünce, Filistin'de devam eden tarım projelerinden ayrı olarak sürdürülebilir tarım kalkınma planlarının oluşturulması ve tarım sektöründe karşılıklı bilgi paylaşımını esas alan değişim programlarının hayata geçirilmesi, Genel Müdürlüğümüzce uygulanan projelerin yerinde incelenmesi ve tanıtılması amacıyla, Filistin Tarım Bakanlığınca görevlendirilen heyet ile bu heyete eşlik eden Bakanlığımız heyeti için 30-31 Ocak 2013 tarihlerinde ilimiz ve bağlı ilçelerinde, inceleme ve tanıtım programı düzenlenmiştir. Bu kapsamda Aydın ilimiz ve bağlı İlçelerinde, Bakanlığımız kaynaklarından ve Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, Tarımsal amaçlı kooperatifler ve diğer yatırımcılar tarafından uygulanan projeler mahallinde görülerek detaylı bilgiler verilmiştir" dedi.
(MB-İK)

01.02.2013 14:13:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT