1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Filistin Devlet Başkanı Abbas Ankara'da Ankara

Filistin Devlet Başkanı Abbas Ankara'da Ankara

Filistin Devlet Başkanı Abbas Ankarada  Ankara
A+A-

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün resmi davetlisi olarak Ankara'ya geldi. Özel uçakla saat 15.50'de Esenboğa Havalimanı'na inen Mahmut Abbas'ı, Çevre ve Şehircilik

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün resmi davetlisi olarak Ankara'ya geldi.
Özel uçakla saat 15.50'de Esenboğa Havalimanı'na inen Mahmut Abbas'ı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf, Cumhurbaşkanlığı yetkilileri ile Ankara'da görev yapan çok sayıda Arap ülkelerinin büyükelçileri ve Filistinli halk oyunları ekibi karşıladı. Askeri tören kıtasını selamlayan Abbas, daha sonra kendisini bekleyen büyükelçilerle tek tek tokalaştı. Filistin halk oyunları ekibinin üyeleri, Abbas'ın boynuna Filistin bayrağındaki renklerden oluşan bir atkı taktı.
Abbas, BM Genel Kurulu'nda Filistin'e "üye olmayan gözlemci devlet" statüsünün verilmesinden sonra ilk yurt dışı gezisini Türkiye'ye gerçekleştiriyor. Hamas lideri Halit Meşal'in Gazze'ye yaptığı ilk ziyaretin hemen ardından Ankara'ya gelen Abbas'ın gündeminde İsrail ile Gazze arasında yaşanan son çatışmalar ve krizi sona erdirme süreci ağırlıklı konuyu oluşturacak. Görüşmelerde ayrıca, Ortadoğu barış sürecine ilişkin konuların ele alınması bekleniyor. Türkiye'ye iki günlük ziyaret için gelen Abbas, yarın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından resmi törenle karşılanacak.
(SU-CC-Y)

10.12.2012 16:53:24 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT