1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fidan'dan Feyzioğlu'na Yanıt

Fidan'dan Feyzioğlu'na Yanıt

Fidan'dan Feyzioğlu'na Yanıt
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edremit İlçe Başkanı Handan Fidan, ‘’Metin Feyzioğlu doğru bir konu seçmiş fakat yanlış bir zamanda bu konuya değindi. Bahsetmiş olduğu konu 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihleri arasında kaldı” dedi.


AK Parti Edremit İlçe Başkanı handan Fidan yaptığı yazılı açıklamada, “Gerçi Metin Feyzioğlu'nada hak vermek gerekir onların hayal bile edemedikleri icraatları gerçekleştiriyoruz. Zamanı karıştırma gayet normal. AK Parti Hükumeti olarak Metin Feyzioğlu’nun bahsetmiş olduğu konuyu biz 2012 yılında bıraktık. 9 Kasım 2011 tarihinden sadece 8 ay sonra konutlar yapılmış ve depremzede vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilmiştir. Van depremi ardından Türkiye’de bir ilk olan konteyner kentler kullanılmış ve hükümet kanadı tarihinde görülmemiş bir hızla Van'a gelmiş, Vanlı kardeşlerimizin yaraları sarılmıştır. Depremin olduğu gün ortalıkta bile görünmeyen Metin Feyzioğlu hangi sıfatla Vanlı vatandaşlarımızın üzerinde Danıştay toplantısında rant sağlamaya çalışıyor. Van için Metin Feyzioğlu tarafında söylenen olaylar gerçek değildir. Metin Feyzioğlu 22 Nisan’da Van'a geldiğini biliyorum. Bundan öncede Van’a geldimi acaba? Feyzioğlu'nun şuanki rolü sadece iktidara karşı muhalefettir. Bu davranışını hukukçu kimliğini yakıştıramadım. Van’a gelipte hiç mi araştırma yapmaz. Gerçi mini muhalefetten bahsediyoruz. Araştırsa da muhalefet anlayışları gibi yarım yamalak araştırma yaparlar. Metin Fevzioğlu’nun Danıştay toplantısında bahsetmiş olduğu konu hakkında Van valiliğimiz bir açıklama yapmıştır Tabi bu açıklama Fevzioğlu’nun Van’a gelmeden önce yapıldığını çok iyi biliyorum açıklamaya şu adresten ulaşabilirsiniz” dedi.


Son zamanlarda yaşanan çocuk ölümlerini gerçekleştiren canilerin idamları Türkiye’nin konuşması gerektiğinin altını çizen Fidan, “Canilerin idam edilmesine bile tepki gösteren Feyzioğlu’ndan bahsediyoruz. Efendim neymiş batı medeniyeti hükümlerine bağlı kalmamız gerekirmiş. Ayrıca küçük Muharrem’in ailesine başsağlığını 3 ay sonramı yapıyorsun.Bu güne kadar nerdeydin? Yoksa bunun altında siyasi bir çıkar mı arıyorsun? Bunu anlamak çok zor. Siyasetin içerisinde bulunmak istiyorsan yapman gereken iki şey var. Bunlardan birincisi cübbeni çıkarman, ikincisi ise vatandaş üzerinde oyun oynamaman. Bunları da yapamayacağına göre senin işin değil ülkeyi yönetmek o barolar birliğini nasıl yönetiyorsun ona hayret ediyorum” ifadelerini kullandı. 

A+A-

HABERE YORUM KAT

2 Yorum