1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fhgc Nitelikli Eleman Projesi Başlattı

Fhgc Nitelikli Eleman Projesi Başlattı

Fhgc Nitelikli Eleman Projesi Başlattı
A+A-

Elazığ'da Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) tarafından hazırlanan 'Elazığ Medyası Nitelikli Eleman Projesi', Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından kabul edildi. 'Elazığ Medyası Nitelikli

Elazığ'da Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) tarafından hazırlanan 'Elazığ Medyası Nitelikli Eleman Projesi', Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından kabul edildi.
'Elazığ Medyası Nitelikli Eleman Projesi', 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde başladı. FHGC Başkanı Erkan Köse, cemiyet tarafından hazırlanan ve SODES kapsamında kabul edilen projeyi medya çalışanları için önemli bir gün olan 10 Ocak'ta başlatmayı uygun gördüklerini söyledi. Kentteki yerel dinamikleri bir araya getirerek, medya sektöründe istihdam etmek için 100 işsiz gence 1 yıl boyunca eğitim verileceğini aktaran Köse, "Burada medya, matbaacılık, reklam sektöründe nitelikli kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla projemizi başlatmış bulunuyoruz. SODES kapsamında 1 yıl boyunca sürecek projemiz başladı. 100 işsiz gencimiz bizlere müracaat ederek, cemiyetimizden alacakları formlarla projeye başvurabilecek. Başvuru sonrası eğitim programı başlayacak ve bunun sonunda da vereceğimiz sertifikalarla istihdamlarını sağlamak için elimizden geleni yapacağız" dedi.
(EK-YRT-CC-Y)

11.01.2013 17:21:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT