1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fethullah Gülen seçim sonuçlarını alınca ne dedi?

Fethullah Gülen seçim sonuçlarını alınca ne dedi?

Fethullah Gülen seçim sonuçlarını alınca ne dedi?
A+A-

Fethullah Gülen 1 Kasım seçim sonuçlarının ardından konuştu. Gülen cemaatine teselli niteliğinde mesaj verirken AK Parti'ye de kinayeli mesaj yolladı.


Pensilvanya'da yaşayan Fethullah Gülen, seçimlere girildiği hafta pazartesi sohbetini yapmamış ve susmayı tercih etmişti. 1 Kasım seçim sonuçları sonrasında bugün herkul.org sitesi üzerinden 15 günlük suskunluğunu bozup konuştu.

Son sohbeti yayınlanan Fethullah Gülen, AK Parti'nin zaferi sonrasında "Bütün dünya senin olsa sevinmemen; bütün dünya elinden gitse gamlanmaman, kederlenmemen" dedi. Cemaatine de teselli mesajları veren Gülen,  "Yolumuz doğruysa, bu yolda her şeye katlanmamız lazım" dedi. 

İşte Fethullah Gülen'in seçimden sonra yayınlanan sohbetindeki önemli başlıklar;


KUVVETLENDİKÇE DELİLİĞE SALARSIN
-Bütün dünya senin olsa sevinmemen; bütün dünya elinden gitse gamlanmaman, kederlenmemen!.. Asıl mesele budur ve bu, peygamber yoludur. Yoksa hafizanallah dünyaya bağlanmışsan, adeta ona tapıyorsan, “elimden gidecek” diye yapmadığın kötülük kalmaz. Herkesi yıkarsın, herkesi yakarsın; herkesin canını yakarsın “Aman, benim dünyama dokunurlar!” diye. Böyle vehmî şeyleri, paranoyaları realite gibi değerlendirir, her türlü kötülüğe girersin. Kuvvetlendikçe daha bir zehirlenirsin; kuvvetlendikçe daha bir deliliğe kendini salarsın; egoist, egosantrist, narsist hale gelirsin.

OY VERMEYEN KAFİR OLUR
*Sosyal medyada, ürpertimi günlerce devam ettirecek birkaç hadiseye şahit oldum. Mesela biri diyordu ki: “Benim mensup olduğum hizbe oy vermeyen kâfir olur!”. Bunu söyleyen insan kâfir olur, böyle diyen kâfir olur. Hazreti Ali efendimize Harurîler, Hâricîler, Emevîler biat etmediler. Fakat Ehl-i sünnet ve’l-cemaat bunlardan hiçbirine kâfir demedi; belki ehl-i dalalet dediler, sapık dediler. Çünkü sahih hadislere göre, kâfir olmayan bir insana “kâfir” diyen kâfir olur.

-*Böyle densiz, kendini bilmez kimselerin saltanatları, debdebeleri, ihtişamları yerine hakkı hakikati bilip ona tabi olmalı!..


CHP'LİLER, MHP'LİLER KAFİR...
O ANLAYIŞA GÖRE; onlara biat etmeyen CHP’liler kafir.. MHP’liler kafir.. Saadet Partililer kafir.. BBP’liler kafir.. münferit, bağımsız adayların hepsi kafir. Cinayetin büyüklüğünü görüyor musunuz?!. Usul-ü din’i bilmeyen bu kitapsızlar, sünnetsizler, hadis bilmez nadanlar, Kur’an bilmez nadanlar, söyledikleri bir sözle hiç farkına varmadan kendilerine ait bir heyetin küfrüne sebebiyet veriyorlar, hafizanallah. Cenâb-ı Allah gözlerini açsın, kalblerine iman ilkâ buyursun, hakikate serfiraz kılsın, hidayet-i sübhaniyesiyle hidayet eylesin!..

BU YOLDA AYAĞA DİKEN BATABİLİR
Yürüdüğümüz yol, peygamberlerin, selef-i salihînin ve Ashab-ı Kiram’ın yoludur; Allah bu yoldan ayırmasın. Bu yolda ayağa diken batabilir, bir şey ısırabilir, insan bir salyayla karşılaşabilir. Fakat mümin, beklediği, ümit ettiği, dilbeste olduğu konular karşısında bunların çok önem arz etmediğini de bilir, güler geçer bütün olup biten şeylere.

YOLUMUZ DOĞRUYSA...
*Yolumuz doğruysa, bu yolda her şeye katlanmamız lazım. Eksiği gediği ya da şüphelendiğimiz yanları varsa, bu mevzuda bizi ikaz edenlerin ikazına kulak vererek, o eksiğimizi ve gediğimizi de gidermeliyiz. Bu çağın insanında olduğu gibi, bilerek dünya hayatını ahiret hayatına tercih eden Süfyaniyyun’dan olmamalıyız.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT