1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fethiye'de Zeytinyağı Atığı Taşıyan Dere Temizlendi

Fethiye'de Zeytinyağı Atığı Taşıyan Dere Temizlendi

Fethiyede Zeytinyağı Atığı Taşıyan Dere Temizlendi
A+A-

Fethiye'de etkili sağanak yağışların ardından çöpler ile birlikte koyu siyah renkli ve kötü kokulu suyun görüldüğü Mut Deresi normal durumuna döndü. Fethiye'de aşırı sağanak yağışın ardından yaklaş

Fethiye'de etkili sağanak yağışların ardından çöpler ile birlikte koyu siyah renkli ve kötü kokulu suyun görüldüğü Mut Deresi normal durumuna döndü.
Fethiye'de aşırı sağanak yağışın ardından yaklaşık 5 saat boyunca siyah renkte akan ardından ise çöpleri taşıyan Mut Deresi tekrar berrak görüntüsüne kavuştu. 50 km uzunluktaki dere için, bir zeytin yağı fabrikasının atığının bırakıldığı iddia edilmişti.
Denize kadar uzanan atıklar ve çöpler tatilcilerin tepkisini çekerken, bugün yeniden temiz görüntüyle karşılaşan turizmcilerde derin bir nefes aldı.
Çalış Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay "Bu dere 50-60 kilometre uzanan bir dere. Birçok köy, beldelerden geçiyor. Tahminen bir zeytinyağı fabrikasından atık karıştığı için böyle bir sorun oluştu. Yeniden berrak görüntüsü bizi sevindirdi. Bu derede mutlaka önlem alınması gerekiyor" dedi.
(MB-İK)

29.01.2013 15:19:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT