1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fethiye'de 'üretim Teknikleri Ve İş Güvenliği' Semineri

Fethiye'de 'üretim Teknikleri Ve İş Güvenliği' Semineri

Fethiyede üretim Teknikleri Ve İş Güvenliği Semineri
A+A-

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Ormancılıkta Üretim Teknikleri ve İş Güvenliği" eğitimi Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü Ömer Eşen Eğitim Merkezi Salonu'nda yapıldı. 200 kişinin k

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Ormancılıkta Üretim Teknikleri ve İş Güvenliği" eğitimi Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü Ömer Eşen Eğitim Merkezi Salonu'nda yapıldı.
200 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitim çalışmasına Orman Kooperatifi üyeleri, Fethiye ve Kemer Orman İşletme Müdürlüklerinde görevli kesim işçileri ile orman köylüleri katıldı.
İstanbul Üniversitesi Orman İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Engür, katılımcılara motorlu testerenin kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verdi. Engür, "Motorlu testereyi kullanırken rüzgarın yönü, arazi şeklini göz önünde bulundurmalıyız. Bunlar devrilme yönünde belirleyici etkenlerdir. Markalara göre değişen kılavuz sistemleri vardır. Öncelikle bu konuda bilgi sahibi olunmalıdır. Kurallara uymalıyız. Aksi takdirde kendinizin veya bir başkasının yaralanmasına neden olabilirsiniz. En kötüsü de genç bir ağacın devrilmesine ya da zarar görmesine neden olabilirsiniz" dedi.
(MB-İK)

14.12.2012 15:29:01 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT