1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fethiye'de Develer Okul Yararına Güreşecek

Fethiye'de Develer Okul Yararına Güreşecek

Fethiyede Develer Okul Yararına Güreşecek
A+A-

Fethiye'nin Karaçulha Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü yapılacak olan deve güreşlerinin hazırlıkları tamamlandı. Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı güreşlerin çekişmeli ve daha güzel geçme

Fethiye'nin Karaçulha Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü yapılacak olan deve güreşlerinin hazırlıkları tamamlandı.
Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı güreşlerin çekişmeli ve daha güzel geçmesi için Ege ve Akdeniz Bölgesi'nde yapılan deve güreşlerini mercek altına alarak ünlü develerin sahipleriyle anlaşma sağladıklarını kaydetti.
Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı, 80 deve sahibiyle anlaşma sağlandığını belirterek, güreşlerini 3 Şubat Pazar günü yapılacağını ifade ederek, "Ata sporumuzun, gelenek göreneklerimizin ve daha birçok kültürümüzün geleceğe taşınması bizler açısından önemli yeni yetişen genç neslin bunları öğrenmesi ve taşıması için bu tür etkinlikler mutlaka yapılmalı bizler bunun farkındayız" dedi.
Çaylı, deve güreşlerinin okul inşaatı için daha önce yapılan alanda yapılacağını, bilet fiyatlarının yüksek olmayacağını herkesin gönlünden ne geçerse ona göre bağış yaparak güreşleri mutlaka izleyebileceğini ifade ederek, deve güreşini izlemek isteyenlerin mutlaka güreşlere alınacağını, parası olmayanların da bu güreşleri izleyebileceğini söyledi.
(MY-MB-İK)

01.02.2013 11:36:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT