1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fethiye Halk Eğitim Merkezi'nde "verem" Eğitimi

Fethiye Halk Eğitim Merkezi'nde "verem" Eğitimi

Fethiye Halk Eğitim Merkezinde verem Eğitimi
A+A-

Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası nedeniyle Fethiye Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerine verem hastalığının önemi, belirtileri ve tedavisi konusunda bilgiler aktarıld

Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası nedeniyle Fethiye Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerine verem hastalığının önemi, belirtileri ve tedavisi konusunda bilgiler aktarıldı.
Fethiye Toplum Sağlığı Merkezi ve Verem Savaşı Dispanseri Doktorlarından Ayşe Karakoç, verem hastalığının önemi hakkında bilgiler aktarırken, Halk Eğitim Merkezi Kursiyerlerinin verem hastalığı ile ilgili sorularını da cevaplandırdı.
Verem hastalığının bulaşıcı bir hastalık olduğunu ve dünyada ikinci sırada yer aldığını da belirten Dr. Ayşe Karakoç, tedavi olmayan her hastanın bu hastalığı çevresine bulaştırdığını, hastalık oluştuğunda halsizlik, iştahsızlık, kilo kaybı, çocuklarda kilo alamama, gece terlemesi gibi yakınmaların göründüğünü, öksürük, balgam, kan tükürme, nefes darlığı gibi akciğer şikayetlerinin yanında ateşin de ortaya çıktığını söyledi.
Dr. Ayşe Karakoç, verem tedavisinde kullanılan ilaçların Verem Savaşı Dispanserliğince ücretsiz verildiğini belirtti.
(MY-MB-İK)

10.01.2013 09:30:17 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT