1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Feridun Irak: 'Esnaf Mağdur, Kentte Alt Yapı Yok!'

Feridun Irak: 'Esnaf Mağdur, Kentte Alt Yapı Yok!'

Feridun Irak: Esnaf Mağdur, Kentte Alt Yapı Yok!
A+A-

Van Ticaret Borsası (VATBO) Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Irak, geçtiğimiz gün yaşanan sağanak yağışın Aydın Talay Yeraltı Çarşısı’nda meydana getirdiği zararla esnafın önemli oranda mağduriyetine...

 

Van Ticaret Borsası (VATBO) Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Irak, geçtiğimiz gün yaşanan sağanak yağışın Aydın Talay Yeraltı Çarşısı’nda meydana getirdiği zararla esnafın önemli oranda mağduriyetine neden olduğu gibi, kentin altyapısının kötü halini de gözler önüne serdiğini söyledi. 


Yazılı bir açıklama yayınlayan Feridun Irak, dar gelirli esnafın işyerlerini kullanılmaz hale getiren ve ürünlerine zarar veren su baskını nedeniyle uygulanan elektrik kesintisi, Cumhuriyet Caddesi üzeri ve civarında bulunan işyerlerini de olumsuz etkilediğini söyledi. Irak, “Yaşanan olay, kamu kurumlarınca yaptırılan işlerin, planlama aşamasından başlayarak denetime varıncaya dek yanlışlarla dolu olduğunu, yanlış ve eksik işlerin tamammış gibi kabul edildiğini göstermektedir. Uzun yıllardır süregelen bu tutum ve davranış biçimi, bizlere çok pahalıya mal olmaktadır. Esnafın direkt zarar görmesinin yanı sıra, dişinden tırnağında artırarak ödediği verginin heba edildiği aşikardır. Olayın meydana geldiği yer, kentin kalbi sayılabilecek en merkezi noktadır. Bu kadar merkezi bir noktada yaşanan olay, diğer bölgelerde neler olabileceğini haber vermektedir. Her medeni hukuk devletinde olduğu gibi bizde de sorumlular bulunmalı ve hesap sorulabilmelidir. Su baskınından dolayı zarar gören çarşı esnafının mağduriyeti giderilmeli ve bu zarara hangi kurum ve kimler sebep olmuşsa, zarar onlara rücu ettirilmelidir” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT