1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fenerbahçe'nin Yeni Ceo'su Hakkı Hasan Yılmaz:

Fenerbahçe'nin Yeni Ceo'su Hakkı Hasan Yılmaz:

Fenerbahçenin Yeni Ceosu Hakkı Hasan Yılmaz:
A+A-

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Ocak ayı olağan toplantısı, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri'nde yapıldı. Yüksel Günay başkanlığındaki toplantıya Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldı

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Ocak ayı olağan toplantısı, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri'nde yapıldı. Yüksel Günay başkanlığındaki toplantıya Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler ve çok sayıda kurul üyesi katıldı.
Ocak ayı olağan Divan Kurulu'nda konuşan Fenerbahçe Kulübü'nün yeni CEO'su Hakkı Hasan Yılmaz, teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "Şahsıma gösterilen güven ve teveccühten dolayı a teşekkür ediyorum. Bugün burada size hitap ediyor olabilmem bile çok önemli bir değişim. Bugün dünyada değişim sadece teknolojide yaşanmıyor, insanlar ve kavramlar da değişiyor. Türkiye'nin en güçle camiası olarak Fenerbahçe'nin bu değişimden soyutlanması mümkün değil. Biz bu değişimi kendi lehimize döndürmeye çalışacağız. Bizim hedefimiz 106 yıllık bu kulübü gelecek yüzyıllara nasıl taşıyacağımızın planlarını yapmak. Kurumsallaşma yolunda atılan bu adımdan dolayı başkan ve yöneticileri kutluyorum. Kurumsallaşma bir amaç değil, bir araçtır. Bizim amacımızı Fenerbahçe'yi Avrupa'nın ve Dünyanın en büyük kulüplerinden biri yapmaksa, bu adımı atmalıyız. Kurumsallaşma bir plan dahilinde çalışmak, nizam ve intizam, büyük hedefleri göz önünde bulundurmak, şeffaflık ve hesap verilebilirlik demektir. Kurumsallaşma aslında bürokrasi de demektir. Bürokrasi olmadan kurumsal yapı kurulamaz. Daha yavaşlamak ve belli mekanizmaların yavaşlatılması demektir. Çünkü kurumsal şirketler ince eleyip sık dokumak zorundadırlar, fevri hareket edemezler ama tüm paydaşlarını eşit olarak göz etmelidirler. Kurumsallaşma bir aç kapa düğmesi değildir. Bir davranış ve düşünce yapısının değişimi, davranma değişimidir. Bu da birkaç kişinin istemesiyle olmaz" diyerek kurumsal yapı hakkında genel bilgiler verdi.
Ardından kendisi hakkında kişisel bilgiler veren CEO Yılmaz, kendi çalıştığı şirketler ve sektörleri anlatmasının ardından sözlerini, "Bugün burada sizlerle olmanın bunlarla alakası yok. Kulüpçülüğü spor endüstrisini bilmem. Fenerbahçe Spor Kulübü üyesiyim. Bugün burada bulunmamamın tek sebebi Fenerbahçeli olmam. Şahsıma gösterdiğiniz teveccühten dolayı çok teşekkür ederim" ifadeleriyle noktaladı.

ENDER ALKAYA: "DEĞİŞİMİ KENDİ LEHİMİZE ZAPT-I RAP ALTINA ALAMAZSAK BAŞARI GELMEZ"
Daha sonra kürsüye gelen Fenerbahçe yöneticilerinden Ender Alkaya kurumsallaşmaya ve yeni yapılanmaya niçin ihtiyaç duyulduğunu anlattı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Dünyanın son 20-30 yılda müthiş bir hızla değiştiğini söyleyen Ender Alkaya, "Bu değişimi kendi lehimize zapt-ı rap altına alamazsak, başarılı olmamız mümkün değil" dedi.
Daha sonra profesyoneller tarafından bir sunum yapıldı ve kulübün izleyeceği kurumsal yapıyla ilgili bilgiler verildi.
(MSB-RFK-RFK-S)

19.01.2013 12:26:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT