1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fenerbahçe'de Gergin Divan Kurulu

Fenerbahçe'de Gergin Divan Kurulu

Fenerbahçede Gergin Divan Kurulu
A+A-

Fenerbahçe'nin Ocak Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleşirken, divan kurulu üyesi Köksal Özbek ile kulüp genel sekreteri Talat Yılmaz arasında tartışma çıktı. Kür

Fenerbahçe'nin Ocak Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleşirken, divan kurulu üyesi Köksal Özbek ile kulüp genel sekreteri Talat Yılmaz arasında tartışma çıktı.
Kürsüde konuşma yapan divan kurulu üyesi Köksal Özbek, kurumsallaşmayı desteklediğini anlattıktan sonra, Talat Yılmaz ile yaşadığı bir olayı aktardı. Özbek, Dereağzı Tesisleri'de eski futbolcuların, havaların soğuduğu dönemlerde oturabilecekleri kapalı bir mekan yapılması yönündeki isteklerini Aziz Yıldırım'a ilettiğini, Yıldırım'ın onay vermesinin ardından da bir proje hazırlandığını anlattı. Bu projeyi genel sekreter Talat Yılmaz'a götürdüğünü kaydeden Özbek, kendisinden ummadığı bir tepki gördüğünü anlatarak, "'Bu benim önceliğim değil' diyerek reddetti. 'Niçin' dedim. 'O yapıya para ayıramam' dedi. 'Parasını ben öderim' diyecek oldum, yine de 'yaptırmam' diye kestirip attı. 'Zaten o ihtiyarların faal futbolcular arasında ne işi var' diye ilave etti. Gözlerinden ateş fışkırarak, 'Sen başkanın vekili misin ki önce ona başvuruyorsun' diye anlam veremediğim bir ifade kullandı. 'Çık dışarıya kardeşim' dedi. Odadan ayrılırken 'Sanırım biraz hastasın, tedavi olmanı tavsiye ederim' dedim. Bana 'Git ya, adamın kafasını bozma' dedi. Araya, odada bulunan Serkan Acar girdi ve beni dışarı çıkardı. Bu olaydan Sayın başkana bahsetmedim. İlerleyen günlerde başkan 'Yeni bir yapıya gerek yok' dedi, olay kapandı" diyerek konuyu aktardı.
Bunun üzerine yönetim kurulu masasında oturan Talat Yılmaz, ''Yalancı şerefsiz'' diye Köksal Özbek'e tepki gösterdi. Etrafından bulunan yöneticiler Yılmaz'ı zor sakinleştirerek, salonun dışına çıkardı. Toplantıda yaşanan bu gerginliğin ardından başkan ve bazı yönetim kurulu üyelerinin yerlerinden kalkarak, salonun dışına çıktığı görüldü. Yüksek Divan Kurulu üyelerinin de büyük bölümü salondan ayrıldı. Olayı yatıştırmaya çalışan Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Talat Yılmaz'ın bu kadar ileri gideceğine inanmadığını, kendisine yapılan yakıştırmaların yanlış olduğunu söyledi.
Bu arada, Köksal Özbek'e yanıt vermek için kürsüye gelmek istediğini söyleyen Talat Yılmaz'ın salonun dışına çıktıktan bir süre sonra söz almaktan vazgeçtiği bildirildi.
(BH-RFK-S)

19.01.2013 15:57:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT