1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fenerbahçe, Halis Özkahya'nın Etik Kurulu'na Sevk Edilmesini İstedi İstanbul

Fenerbahçe, Halis Özkahya'nın Etik Kurulu'na Sevk Edilmesini İstedi İstanbul

Fenerbahçe, Halis Özkahyanın Etik Kuruluna Sevk Edilmesini İstedi  İstanbul
A+A-

Fenerbahçe Kulübü, FIFA kokartlı hakem Halis Özkahya'nın Etik Kurulu'na sevk edilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurdu. Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamad

Fenerbahçe Kulübü, FIFA kokartlı hakem Halis Özkahya'nın Etik Kurulu'na sevk edilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurdu.
Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, "PFDK tarafından (FDT'nin 42/2 ve 35/4 maddeleri uyarınca), Spor Toto Süper Lig'in 16.Haftası'nda Galatasaray A.Ş. ile oynanan müsabakanın ardından, oyuncumuz Raul Meireles için verilen 8 resmi müsabakadan men cezası, Tahkim Kurulu tarafından (FDT'nin 36/1-a maddesi uyarınca) 1 resmi müsabakadan men cezasına çevrilmiştir. Müsabaka hakemi tarafından hazırlanan raporun içeriğinin, resmi yayıncı tarafından kayıt altına alınan görüntü içeriği ile uyuşmadığı, gerçek durumu yansıtmadığı ortaya çıkmıştır. Tahkim Kurulu kararından sonra dahi, müsabaka hakemi Halis Özkahya kendisine tükürüldüğünü ısrarla ileri sürmüş ve konu yazılı basında dile getirilmiştir. Tahkim Kurulu kararı karşısında hakem Halis Özkahya'nın, Etik Kurulu Talimatı'nı ihlal ettiği, ilkelere aykırı davrandığı açıkça ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle, Halis Özkahya'nın Etik Kurulu'na sevk edilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.
(EYB-EYB-S)

21.01.2013 13:15:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT