1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Fedakar Anne Ömrünü Ailesine Adadı

Fedakar Anne Ömrünü Ailesine Adadı

Fedakar Anne Ömrünü Ailesine Adadı
A+A-

Van’ın Gevaş ilçesinde yaşayan Zinet İdiz (65), önce yatalak babası ve annesine baktı, şimdi ise felç kalan eşine bakıyor.


İlçeye bağlı Elmalı Mahallesi’nde yaşayan Zinet İdiz, 20 yıl önce yatalak olan babasını yanına aldı. 8 yıl boyunca babasına bakan İdiz, babasının ölümünden sonra annesinin rahatsızlığıyla karşılaştı. 12 yıl boyunca da yatalak annesine bakan İdiz, annesinin ölümünden 6 gün sonra bir acı daha yaşadı. 40 yıldır evli olduğu eşi Hüsnü İdiz’in geçirdiği beyin kanaması nedeniyle felç kaldığını ifade eden Zinet İdiz, ömrünü ailesine adadığını anlatarak, “6 yıl boyunca babama baktım. Babamın ardından annem yatalak oldu. 12 yıl boyunca da anneme baktım. Şimdi de eşim bu duruma düştü. Ne yapacağımı bilemiyorum” dedi.


Eşinin kısmi felç geçirdiğini ve yetkililerden yardım beklediğini ifade eden İdiz, “Eşimi kaldırmakta zorluk çekiyorum. Bazen torunlarım bana yardım ediyorlar. Onu götürüp getirmek çok zor. Yetkililerden en azından götürüp getirmek için bir tekerlekli sandalye istiyorum” diye konuştu.
Maddi durumunun da iyi olmadığını dile getiren İdiz, eşinin bir an evvel sağlığına kavuşmasını umut ettiğini söyledi.

A+A-

HABERE YORUM KAT