1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fatih Terim'e Hapis Şoku

Fatih Terim'e Hapis Şoku

Fatih Terime Hapis Şoku
A+A-

Antalya'da 2011 yılında Mürüvvet Karaboğa'nın, Mardan Stadyumu'nda oynanan Medical Park Antalyaspor-Galatasaray maçında kendisine küfür ettiği iddiasıyla manevi tazminat davası açtığı Galatasaray Tekn

Antalya'da 2011 yılında Mürüvvet Karaboğa'nın, Mardan Stadyumu'nda oynanan Medical Park Antalyaspor-Galatasaray maçında kendisine küfür ettiği iddiasıyla manevi tazminat davası açtığı Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim hakkında, 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle ayrıca kamu davası açıldı.
Mardan Stadyumu'nda 21 Ekim 2011 yılında kendisine küfür edildiği iddiasıyla şikayetçi olan kadın taraftar Mürüvvet Karaboğa'nın avukatı Rasim Demirkan, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na maçtan bir gün sonra, suç duyurusunda bulundu. Antalya 7'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 100 bin liralık manevi tazminat talebiyle açılan dava sonrası, Fatih Terim'in avukatı Müge Demirel karşı dava açtı.
1 YIL 3 AY SONUNDA
Yaklaşık 1 yıl 3 aydır soruşturmayı yürüten Antalya Cumhuriyet Savcısı Fevzi Argıç tarafından hazırlanan iddianame, 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Savcı Argıç, hem Mürüvvet Karaboğa'ya küfür ettiği, hem de yan hakem Volkan Ahmet Narinç'e 'Görevli memura görevinden dolayı hakaret' ettiği iddiasıyla Fatih Terim'in cezalandırılmasını istedi.
YAN HAKEM KAMU GÖREVLİSİ
Galatasaray Teknik Direktörü Terim, her bir olay için 3 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenirken, yan hakemin maç sırasında kamu görevlisi olması nedeniyle Terim'in alacağı ceza, üçte biri oranında artırılması ve kamu görevlerinden men edilmesi talep edildi. Galatasaray Teknik Direktörü Terim için toplamda ceza 6 ayla, 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası talebinde bulunmuş olundu.
(ÇY-ÖK-Y)

03.02.2013 17:03:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT