1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "fatih Projesi" Kapsamında Tablet Dağıtıldı

"fatih Projesi" Kapsamında Tablet Dağıtıldı

fatih Projesi Kapsamında Tablet Dağıtıldı
A+A-

Şanlıurfa'da Milli Eğitim Müdürlüğü, "Fatih Projesi" kapsamında liseli öğrencilere tablet bilgisayar dağıttı. Pilot okul olarak seçilen Şanlıurfa Anadolu Lisesi ve Şair Nabi Anadolu Lisesinde öğret

Şanlıurfa'da Milli Eğitim Müdürlüğü, "Fatih Projesi" kapsamında liseli öğrencilere tablet bilgisayar dağıttı.
Pilot okul olarak seçilen Şanlıurfa Anadolu Lisesi ve Şair Nabi Anadolu Lisesinde öğretmen ve öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı. Şanlıurfa Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencileri tabletlerini Milli Eğitim Müdürü Metin İlci'nin elinden aldı. Törene, İlci'nin yanı sıra İlci Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halil Ömer Coşkun, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Alay, Şanlıurfa Anadolu Lisesi Müdürü Vedat Yapalak katıldı.
Öğrencilere tablet dağıtımı yaptıktan sonra konuşan Milli eğitim Müdürü İlci, "Öğrencilerimizin hasretle beklediği ve merakla beklediği tablet bilgisayarlarımız elimize ulaştı. Bugünden itibaren siz öğrencilerimize teslim edeceğiz. Bizim 68 okulumuzda toplam 1578 adet etkileşimli tahta yani akıllı tahta kurulumu yapıldı. İlimizde kurulumları tamamlandı. Tablet bilgisayar dağıtımı kapsamında ilimizde de öncelikle iki okulumuzda başlıyoruz" dedi. İlci, "Bu okulumuzda 157 öğrencimize yanı 9. Sınıf öğrencilerimize dağıtarak başlatıyoruz, 35 öğretmenimize de tablet bilgisayarları verip bundan sonra derslerini ve ders içeriğini tabletlerin içerisinde olacak şekilde eğitim öğretimlerini sürdüreceklerdir. Ben bu tabletlerin bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Öğrencilerimiz mezun oluncaya kadar bu bilgisayarlar kendilerine zimmetlenecek" diye konuştu.
İlci'nin elinden tablet bilgisayarını alan 9. Sınıf öğrencisi Şeyma Karabulut, "bence bu bizim için çok büyük bir avantaj. Hem daha hızlı hem de daha iyi bir eğitim olacak. İnternetiyle birlikte verilmesi bizim için çok büyük bir avantaj araştırmalarımızı istediğimiz gibi yapabileceğiz" şeklinde konuştu.
Bir başka öğrenci ise tabletlerle birlikte artık yazı yazma derdi kalmadığını belirterek, "artık tabletten ders işlemek daha verimli. Yazı yazmak not almak gibi bir derdimiz kalmadı. Teknolojinin çocukları olduğumuz için inanıyorum ki bu tabletlerle birlikte verimimiz daha da artacak" ifadelerini kullandı. Tablet dağıtımının bitmesinin ardından liseli öğrenciler, tabletlerini kullanmaya başlamadan önce İl Milli Eğitim Müdürü İlci'ye teşekkür etti.
Öte yandan, Eğitimde Fatih Projesi kapsamında Şanlıurfa'da 68 ortaöğretim kurumuna toplam 1578 adet etkileşimli tahta kurulumu tamamlanmış olup, bu okullarda alt yapı çalışmaları devam ediyor.
(RÇ-YHY-Y)

18.02.2013 18:17:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT