1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Fatih Çiftçi Bakan Yardımcısı Oldu

Fatih Çiftçi Bakan Yardımcısı Oldu

Fatih Çiftçi Bakan Yardımcısı Oldu
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 24. Dönem Milletvekili olan Fatih Çiftçi, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı oldu.

Uğur Tunçdemir - WanHaber.com ÖZEL

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 24. Dönem Van Milletvekili olan Fatih Çiftçi, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi'nin teklifini kabul ederek, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı oldu. Çiftçi'nin atama kararı Bakan Tüfenkçi ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından imzalanmış, Resmi Gazete'de yayınlanması için de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası bekleniliyordu. Yurt dışı programını tamamlayıp yurda dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Çiftçi'nin atama kararını imzaladı ve karar bugün Resmi Gazete'de yayınlandı.

Fatih Çiftçi Kimdir?

Fatih ÇİFTCİ 06 Temmuz 1971 yılında Erciş’te doğdu.

İlk okulu Bayazıt, orta ve lise eğitimini Alpaslan Öğretmen lisesinde tamamladı. İki üniversite eğitimi olan ÇİFTCİ ilk önce Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden ön lisans diplomasını aldı.

Daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden de lisans diplomasını alarak  yüksek öğrenimini tamamladı. Askerlik hizmetini Zonguldak Devrek’te yaptı.

Şeker Bank Genel Müdürlüğünde hukuk danışmanı olarak görev yaptı. 

Daha sonra Erciş Adliyesinde stajını tamamlayarak Avukatlık ruhsatını aldı, 1997 yılında Erciş Adliyesinde hakim / savcı adayı olarak göreve devam etti. 

Adalet Bakanlığı savcı/hakim Eğitim Merkezinde göreve devam eden ÇİFTCİ 1999 yılında Nevşehir Derinkuyu Cumhuriyet savcılığına atandı. Dört yıl Derinkuyu’ da görev yapan ÇİFTCİ 2003 yılında Bingöl Genç Cumhuriyet savcılığına  atandı.

Noterlik belgesi de bulunan ÇİFTCİ 30.12.2003 tarihinde Erciş Belediye Başkanlığına aday olmak için görevinden istifa etti.

28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Erciş Belediye Başkanlığını kazanan ÇİFTCİ Eski Belediye Başkanı Ebubekir ÇİFTCİ’ nin oğlu olup, evli ,İngilizce ve Almanca bilmektedir.

24. dönem AK Parti Van milletvekili olan Çiftçi, 26. Dönem AK Parti Van milletvekili adayı olmuştu.

5-191.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT

2 Yorum