1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fadime'yi Eşi Öldürmüş

Fadime'yi Eşi Öldürmüş

Fadimeyi Eşi Öldürmüş
A+A-

Manisa'nın Selendi ilçesinde 2011 Martı'ında evinin ahırında ölü bulunan ve o zaman intihar ettiği öne sürülen 41 yaşındaki Fadime B.'nin, eşi Arif B. (43) tarafından öldürüldüğü iddia edildi. Eşini ö

Manisa'nın Selendi ilçesinde 2011 Martı'ında evinin ahırında ölü bulunan ve o zaman intihar ettiği öne sürülen 41 yaşındaki Fadime B.'nin, eşi Arif B. (43) tarafından öldürüldüğü iddia edildi. Eşini öldürdüğüne dair kuvvetli şüphenin bulunduğu ileri sürülen koca Arif B., tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Olay, 13 Mart 2011 günü akşamı saat 19.00 sıralarında Rahmanlar köyünde meydana gelmiş. Hüsnü Köse (48) adlı kadın, Arif B.'e ait ahırın önünden geçerken Fadime B.'yi yerde hareketsiz yatarken görmüştü. Hemen ailesine ve çevredeki vatandaşlara haber verilmesinin ardından Fadime B. özel araca bindirilerek Selendi Devlet Hastanesi'ne getirilmiş, kadının yolda öldüğü anlaşılmıştı. Olaya Selendi İlçe Jandarma ve Selendi Cumhuriyet Savcılığı el koymuş, Selendi Devlet Hastanesi'ndeki ilk incelemede kalp krizi sonucu ölmüş olabileceği belirtilen Fadime B.'nin cesedi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderilmişti. Ahırda ölü olarak bulunan 41 yaşındaki Fadime B.'nin kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için gönderildiği İzmir Adli Tıp Kurumundaki incelemesinde, iple boğularak öldüğü anlaşılmıştı. Gelen rapor üzerine harekete geçen Selendi İlçe Jandarma Komutanlığı ve Selendi Cumhuriyet Başsavcılığı, eşi Arif ve askerden 6 ay önce gelen oğlu Bircan B. (22) başta olmak üzere çok sayıda kişinin ifadesine başvurmuş, alınan ifadeler sonucu Fadime B.'nin intihar ettiği, oğlu Bircan B.'nin annesini ahırda asılı olarak bulduğu ifade edilmişti.
Bircan B. ifadesinde, annesinin intihar etiğinin bilinmemesi için ipi keserek boğazından çıkardığını, ahırın kapısının yanına bıraktıktan sonra da babasına telefonla annesinin intihar ettiği haberini verdiğini söylemişti. Bircan B.'ye olay yerinde yaptırılan tatbikatta ipin yerini de göstermiş, Selendi Cumhuriyet Başsavcılığı takipsizlik kararı vermişti.
Edinilen bilgiye göre, takipsizlik kararı verilmesinin ardından Selendi İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri olayın peşini bırakmayarak yaklaşık iki yıldır araştırdı. Araştırmalar sonucu ifadelerine başvurulan kişilerin çelişkili ifadelerinin ardından, Fadime B.'nin intihar etmediği, eşi tarafından öldürülmüş olduğu şüphesi güçlendi. Fadime B.'nin eşi Arif B. tekrar sorguya alındı. Fadime B.'nin intihar değil eşi Arif B. tarafından iple boğularak öldürüldüğü, ardından iple ahıra asılıp intihar süsü verildiği iddiasıyla Selendi Cumhuriyet Başsavcılığı'na çıkarıldı. Burada alınan ifadenin ardından mahkemeye sevk edilen Arif B., eşini öldürdüğü konusunda kuvvetli suç şüpheleriyle tutuklanarak Selendi Kapalı Cezaevine gönderildi.
Bu arada, Arif B.'nin alınan ifadesinde suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.
(AÇ-ERG-AŞ-Y)

29.12.2012 12:43:24 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT