1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Fadime Bolkan İlkokulu, Manisa Şampiyonu Oldu Emre Saçlı Manisa

Fadime Bolkan İlkokulu, Manisa Şampiyonu Oldu Emre Saçlı Manisa

Fadime Bolkan İlkokulu, Manisa Şampiyonu Oldu  Emre Saçlı  Manisa
A+A-

Salihli'nin Eczacı Fadime Bolkan İlkokulu, Yıldız Erkek Futsal Manisa il Şampiyonluğu'ndan sonra Yıldız Kız Voleybol müsabakalarında da Manisa şampiyonu oldu. Eczacı Fadime Bolkan İlkokulu, Salihli g

Salihli'nin Eczacı Fadime Bolkan İlkokulu, Yıldız Erkek Futsal Manisa il Şampiyonluğu'ndan sonra Yıldız Kız Voleybol müsabakalarında da Manisa şampiyonu oldu.
Eczacı Fadime Bolkan İlkokulu, Salihli gurubundaki maçlarında sırasıyla Adala Nergiz Demet İlköğretim Okulu, Kudret Demir İlköğretim Okulu, 5 Eylül İlköğretim Okulu ve Fahriye Hanım İlkokuluna set vermeden grup 1. olarak Manisa final gurubuna kaldı.
Manisa maçlarını da ise sırasıyla 8 Eylül İlköğretim Okulu, Akhisar ve Turgutlu Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu takımlarını 3-0' lık skorlarla yenerek son dört takım arasına kaldı. Çapraz maçında Turgutlu 7 Eylül İlköğretim Okulu'nu set vermeden yenen Eczacı Fadime Bolkan adını finale yazdırdı. Alpaslan İlkokulu ile final maçına çıkan Eczacı Fadime Bolkan, çok çekişmeli geçen maçın ardından setleri 3-2 alarak Manisa şampiyonu oldu.
Beden Eğitimi öğretmeni Mutlu Kılıç, "Çalışmalarımızın karşılığını aldığımız için sevinçliyiz. Şampiyon olan kızlarımın hepsinin alınlarından öpüyorum. Ayrıca kızlarıma her zaman destek olan ailelerine teşekkürü bir borç sayıyorum. Futsal şampiyonluğundan sonra gelen bu başarı sevincimizi ikiye katladı. Bu iki şampiyonluğun yanında küçük kızlarda da şampiyonluğa göz diktik. Bu başarılar geçen sene elde ettiğimiz Türkiye 2.'liğinin tesadüf olmadığını da kanıtlamış oldu. Geçen sene kaçan şampiyonluğu bu sene yakalamaya çalışacağız. Son olarak, sporcu öğrencilerime her zaman destek veren tüm okul öğretmenlerime teşekkür ederim" dedi.
Okul Müdürü Muammer Başoğul ise, şöyle konuştu: "Yıldız kız voleybol branşında Salihli'nin, dolayısıyla Manisa'nın gururu olduk. Bu sonuç büyük bir çabanın, emeğin ve özverinin sonucudur. Bu uğurda çalışan, uğraşan sonunda hakkını alıyor. Geçen eğitim öğretim yılında yapılan müsabakalarda değişik illerimizde yapılan tüm grup mücadelelerini kazanarak Türkiye'de ilk 8 takım arasına girmeyi başardık. En son Bursa'daki Türkiye finallerinde de Türkiye 2.'si olduk. Bu büyük bir başarıdır. Geçmiş yıllardaki desteklerin arttırılmasını, var olan bu potansiyelin tekrar ve güçlü bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Geçen senedeki kazandığımız büyük başarının bu senede desteklenmesini istiyoruz. Geçen yılki Türkiye 2.'liğini bu sene bir basamak daha yükseltip, Türkiye Şampiyonu unvanlıyla taçlandırmak istiyoruz. Ben bu çalışmalarda emeği geçen başta Beden eğitimi öğretmeni Mutlu Kılıç'a kızlarımıza velilerimize ve okul personelimize gönülden teşekkür ediyorum, ayrıca katkılarından dolayı İlçemiz kaymakamı Ertan Peynircioğlu'na, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek'e ve bu müsabakalarda bize her zaman maddi ve manevi destek sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Uğur Okay'a teşekkürü borç bilirim."
(ES-ERG-Y)

28.01.2013 12:37:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT