1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ezine'de Yağmur Suyu Hattı Yenileniyor

Ezine'de Yağmur Suyu Hattı Yenileniyor

Ezinede Yağmur Suyu Hattı Yenileniyor
A+A-

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde, yağmurdan sonra yaşanan olumsuzlukları ortadan kaldırmak için çalışma başlatıldı. İlçede yağmur suyu kanalları yenileniyor. Ezine belediyesi, ilçede yağmur sonrası ya

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde, yağmurdan sonra yaşanan olumsuzlukları ortadan kaldırmak için çalışma başlatıldı. İlçede yağmur suyu kanalları yenileniyor.
Ezine belediyesi, ilçede yağmur sonrası yaşanan sel ve su baskınlarını önlemek için çalışma başlattı. En çok sıkıntının ortaya çıktığı Gölcük bölgesinde vatandaşların yaşadığı sıkıntılara son vermek için yani su hattı döşeniyor. Ezine Belediye Başkanı Halil Büyükerol, "Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda, Gölcük mevkiine gelen suyun büyük kısmının, yağışlarda Esentepe bölgesinden inen yağmur suyu sonucu oluştuğu göz önüne alınarak yeni bir yağmur suyu hattı gereksinimi tespit edildi. Bu kapsamda Akçin Çayı'na dökülmek üzere, Bayramiç yol kavşağında bulunan trafik ışıklarından başlayarak mezarlık duvarı takip eden yeni bir kanal hattı oluşturulmaya başlanıldı" dedi.
(RB-GD-ET)

19.01.2013 11:40:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT