1. HABERLER

  2. Eynal Kaplıcaları Tatilcilerin Akınına Uğradı

Eynal Kaplıcaları Tatilcilerin Akınına Uğradı

Eynal Kaplıcaları Tatilcilerin Akınına Uğradı
A+A-

Kütahya'nın Simav ilçesinde tatil ve şifa kaynağı Eynal Kaplıcaları tatilcilerin akınına uğradı. Tedavi dışında kalan boş zamanlarının bir kısmını kaplıcanın hemen bitişiğindeki jeotermal enerjiyle

Kütahya'nın Simav ilçesinde tatil ve şifa kaynağı Eynal Kaplıcaları tatilcilerin akınına uğradı.
Tedavi dışında kalan boş zamanlarının bir kısmını kaplıcanın hemen bitişiğindeki jeotermal enerjiyle ısınan seralarda taze domates ve salatalıkları dalından toplamakla geçiren tatilciler, seralardan çıkmak bilmiyor. Mis gibi kokan domates ve salatalıkları taze bir şekilde dalından toplamanın tadının bir başka olduğunu söyleyen tatilciler, seralarda yetişen hormonsuz sebzelerin lezzetini hiçbir yerde bulamadıklarını dile getiriyor. Kaplıcalara Bursa'dan gelen bir grup tatilci, soluğu hormonsuz sebzeleriyle ünlü jeotermalli seralarda aldı. Sera sahibinden izin alan tatilciler, günlük ihtiyaçlarında kullanmak üzere domates ve salatalık toplamak istediklerini bildirdi. Seraya dalan tatilciler, dalından taze domates ve salatalık topladı. Tatilciler, daha sonra kovalarla topladıkları domates ve salatalıkları terazide tartarak kilosunu 3,5 liradan satın aldı.
Simavlı seracı Mehmet Sarı, topladıkları günlük mahsulü dışarıda satışa sunduklarını, ancak tatilcilerin içeri girerek domatesleri kendi elleriyle toplamayı tercih ettiğini söyledi.
(MY-EFE-MŞ-CC-Y)

21.01.2013 11:29:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT