1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eylem Pesen Davası Ertelendi

Eylem Pesen Davası Ertelendi

Eylem Pesen Davası Ertelendi
A+A-

Van'da, dini nikahlı olduğu 17 yaşındaki 5 aylık hamile eşi Eylem Pesen'i 10 yerinden bıçakladıktan sonra otomobille üzerinden geçerek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanığın duruşması 7 Mart 2013 tar

Van'da, dini nikahlı olduğu 17 yaşındaki 5 aylık hamile eşi Eylem Pesen'i 10 yerinden bıçakladıktan sonra otomobille üzerinden geçerek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanığın duruşması 7 Mart 2013 tarihine ertelendi.
17 yaşındaki Eylem Pesen, lise ikinci sınıfta okurken ailesi tarafından kendisinden 12 yaş büyük Kerem Ç. ile evlendirilmişti. Eylem Pesen, dini nikahla evlendikten 7 ay sonra 17 Mayıs 2009 tarihinde Kerem Ç. tarafından, ''ağabeyi T.Ç. ile ilişkisi olduğu'' iddiasıyla öldürüldü. Olayın ardından tutuklanarak cezaevine gönderilen Kerem Ç. hakkında, "ağırlaştırılmış müebbet hapis" istemiyle dava açıldı. Van 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da müdahil oldu.
Bugün görülen duruşmaya katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Hukuk Müşaviri Gülennur Saitpaşaoğlu, bakanlığın davaya müdahil olma talebi ile ilgili dilekçeyi mahkemeye sundu. Mahkeme Başkanı Serdar Gürler'in bakanlığın müdahillik talebi ile ilgili söz verdiği sanık Kerem Ç. ise, ''Katılmazlarsa daha iyi olur'' dedi.
Mahkeme heyeti, bakanlığın müdahillik talebini kabul ederek duruşmayı 7 Mart 2013 tarihine erteledi.
(ŞAK-MSA-GS-Y)

12.02.2013 16:01:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT