1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Evliya Çelebi Ortaokulu'ndan Kan Bağışı Kampanyası

Evliya Çelebi Ortaokulu'ndan Kan Bağışı Kampanyası

Evliya Çelebi Ortaokulundan Kan Bağışı Kampanyası
A+A-

Kütahya Evliya Çelebi İlk ve Ortaokulu Kızılay ile ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenledi. Yaklaşık 200 öğrenci velisi kampanyaya destek verdi. Kızılay Eskişehir-Bilecik-Kütahya-Afyon bölgesi te

Kütahya Evliya Çelebi İlk ve Ortaokulu Kızılay ile ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenledi. Yaklaşık 200 öğrenci velisi kampanyaya destek verdi.
Kızılay Eskişehir-Bilecik-Kütahya-Afyon bölgesi temsilcileriyle birlikte Kütahya Evliya Çelebi İlk ve Ortaokulunda kan bağışı kampanyası düzenlendi. Katılımın oldukça üst seviyede olduğu kampanyada bir ünite kanın 3 kişinin hayatını kurtardığını belirten yetkililer kampanyanın çok başarılı geçtiğini söylediler.
Velilerin büyük ilgisiyle karşılaşan kampanya sonrası okul müdürü Kadir Taşan velilere teşekkür ettiğini belirterek bir açıklama yaptı. Taşan açıklamasında şunları söyledi. "Velilerimiz kampanyaya büyük ilgi gösterdi, katılım oldukça fazlaydı. Velilerimiz yaklaşık 100 ünite kan verdiler. Birlikte Başaralım projesiyle 200 civarında velimizin kitap okumasın sağladık, kitap okuyan velilerimiz takibinde de kan bağışında bulundular. Toplanan kanın her damlasının kana ihtiyacı olanlar için çok anlamlı olduğunu büyük değer taşıdığını biliyoruz. Kitap okuyarak kampanyaya katılan velilerimize teşekkür ediyorum." dedi.
Kızılay yetkilileri de kampanyaya destek verdikleri için okul müdürü Kadir Taşan'ı tebrik ederek teşekkür belgesi verdiler.
(RD-EFE)

14.01.2013 12:12:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT