1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Evlilik Vaadiyle Dolandırdılar

Evlilik Vaadiyle Dolandırdılar

Evlilik Vaadiyle Dolandırdılar
A+A-

Bursa'da bir kişi evlilik vaadiyle dolandırıldı. Edinilen bilgiye göre, 27 yaşındaki Namık Ç., aynı iş yerinde çalıştığı 37 yaşındaki Osman A.'ya "Benim bir tanıdığım var. Seni evlendirelim" teklifin

Bursa'da bir kişi evlilik vaadiyle dolandırıldı.
Edinilen bilgiye göre, 27 yaşındaki Namık Ç., aynı iş yerinde çalıştığı 37 yaşındaki Osman A.'ya "Benim bir tanıdığım var. Seni evlendirelim" teklifinde bulundu. Namık Ç.'nin teklifini kabul eden Osman A., arkadaşına 4 bin TL başlık parası verdi. Bunun üzerine 2 arkadaş kızı görmek için Zonguldak'a gitti. Zonguldak'ta Aslı C. (30) ile tanışan Osman A, kız ve kızın arkadaşları Sinan D. (32), Şaban Ş. (33) ve Namık A. ile beraber Bursa'ya döndü. Osman A., evleneceği Aslı C. ile birlikte çarşıya alışveriş yapmaya çıktı. Alışveriş yaparken erkek arkadaşından kurtulmak isteyen Aslı C., kaçmaya çalışırken Osman A. tarafından yakalandı. Bunun üzerine Aslı C, "Beni kaçırıyorlar. Tecavüz edecekler" diye bağırmaya başladı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, olayın kaçırma değil dolandırıcılık olduğunu anladı. Diğer zanlıları da yakalayan polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. Zanlıların daha önce de bu şekilde dolandırıcılık yaptıkları öğrenildi.
Zanlıların 4 bin TL'yi başlık parası için aldıkları ve paranın 3 bin TL'sini harcadıkları öğrenildi. Emniyetteki ifadelerinin ardından zanlılar adliyeye sevk edildi.
(AF-MŞ-CC-Y)

21.01.2013 11:38:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT