1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Evine Giderken Serseri Kurşunla Öldü

Evine Giderken Serseri Kurşunla Öldü

Evine Giderken Serseri Kurşunla Öldü
A+A-

Fatih'te önceki akşam eve giden 23 yaşındaki Özkan Bitirmiş, iddiaya göre uyuşturucu iki grup arasında çıkan silahlı kavganın ortasında kaldı. Kaza kurşununun isabet ettiği Bitirmiş, hayatını kaybetti

Fatih'te önceki akşam eve giden 23 yaşındaki Özkan Bitirmiş, iddiaya göre uyuşturucu iki grup arasında çıkan silahlı kavganın ortasında kaldı. Kaza kurşununun isabet ettiği Bitirmiş, hayatını kaybetti. Bitirmiş yakınları ve mahalle sakinlerinin gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.
Fatih Neslişah Mahallesi'nde geçtiğimiz cuma gecesi iddiaya göre uyuşturucu nedeniyle iki grup arasında silahlı kavga çıktı. Kavga sırasında evine gitmeye çalışan 23 yaşındaki Özkan Bitirmiş, isabet eden serseri kurşun sonucu hayatını kaybetti.
Bitirmiş için bugün Neslişah Sultan Mahallesi'ndeki Keçeci Piri Camii'nde cenaze namazı kılındı. Namazın ardından Bitirmiş'in Türk bayrağı sarılı ve üstünde karanfiller bulunan tabutu sevenleri ve mahalle sakinlerinin omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı. Omuzlara alınan tabut eller üstünde Bayrampaşa Mezarlığı'na götürüldü. Tekbir getiren kalabalık, yol boyunca araç trafiğini de durdurdu. Bu sırada bazı araç sürücüleri ile kısa süreli gerginlikle yaşadı.
Bayrampaşa Mezarlığı'ndaki defin töreninin ardından mahallelerine dönen vatandaşlar, Özkan'ın ölümüne isyan etti. Neslişah Sultan Mahallesi sakinleri, "Artık mahallemizi görsün. Uyuşturucuyu mahallemizden temizlesinler. Başka Özkanlar ölmesin" dedi.
Mahalle adına konuşma yapan Uluslararası Ekonomik ve Kültürel İlişkiler Birliği Başkanı İbrahim Danacılar, ''Köşe başları gayri meşru kişiler tarafından tutulmuş. Bu gruplar arasındaki çatışmada yeğenimizi kaybettik. Burada bir güvenlik zafiyeti var. Hükümet yetkililerinden bu sorunun çözülmesini talep ediyoruz. Bugün 23 yaşındaki bir genç öldü, yarın beş yaşında bir çocuğu da kaybedebiliriz'' dedi.
(MA-ÖFA-Y)

09.12.2012 14:59:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT