1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Evine Gelen Şahıs Tarafından Gasp Edildi

Evine Gelen Şahıs Tarafından Gasp Edildi

Evine Gelen Şahıs Tarafından Gasp Edildi
A+A-

Aksaray'da yaşlı bir adam, evine gelen şahıs tarafından gasp edildi. Olay, Ereğlikapı Mahallesi 3 numaralı evde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, evinde yalnız yaşayan emekli İsmail Yanık (75), z

Aksaray'da yaşlı bir adam, evine gelen şahıs tarafından gasp edildi.
Olay, Ereğlikapı Mahallesi 3 numaralı evde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, evinde yalnız yaşayan emekli İsmail Yanık (75), zil çalması üzerine kapıyı açtı. Tanımadığı bir genci kapıda gören Yanık, ne istediğini sorması üzerine şüpheli genç 600 TL istediğini söyledi. Parasının olmadığını belirtmesi üzerine zor kullanarak Yanık'ı evin içine alan şüpheli, Yanık'ın yanında bulunan ve İstanbul'da bulunan eşine göndermek için ayırdığı 350 TL'yi alarak evden kaçtı. Yanık durumu hemen polise bildirirken, olay yerine gelen polis ekipleri olayla ilgili araştırma başlattı. Şüpheliden korktuğunu söyleyen Yanık, "Tanımadığım bir çocuk kapıdaydı. İçeri girerek, 600 lira para istedi. Ben çok korkmuştum. Bana zarar vermesini istemiyordum. Bu nedenle kendisine 600 liram olmadığını ancak 350 liram olduğunu söyledim. O da parayı alarak kaçtı. Çok korktuğum için direnemedim. Hemen polise giderek şikayetçi oldum. Bir süre önce emekli maaşımı çekmiştim. Ödemelerimi yaptıktan sonra 350 lira kalmıştı. Onu da İstanbul'da çocuklarımın yanında misafirlikte bulunan eşime gönderecektim. Ancak, onu da çaldılar" dedi.
Polis, İsmail Yanık'ın ifadeleri doğrultusunda çevrede araştırma yaptı. Yakalanan 3 şüpheli, İsmail Yanık tarafından teşhis edilemeyince serbest bırakıldı. Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.
(YC-FM-ÖZ-Y)

08.02.2013 18:06:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT