1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Evi Yıkılınca Denizde Kalan Arsasını Demirlerle Çevirdi

Evi Yıkılınca Denizde Kalan Arsasını Demirlerle Çevirdi

Evi Yıkılınca Denizde Kalan Arsasını Demirlerle Çevirdi
A+A-

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinde bir vatandaş denizde kalan arsasını demirlerle çevirdi. İskele Mahallesi Barbaros Caddesi'nde yaşanan arsa çevirme olayı beldede günün konusu

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinde bir vatandaş denizde kalan arsasını demirlerle çevirdi.
İskele Mahallesi Barbaros Caddesi'nde yaşanan arsa çevirme olayı beldede günün konusu haline geldi. Sait Selçuk, 1994 yılında lodostan yıkılan evinin olduğu yeri deniz kaplayınca bir şey yapamadı. Kadastrodan teknik eleman getirten Selçuk, 210 metrekarelik yerinin sınırlarını belirlerken etrafını da demirlerle çevirdi. Komşuların denize girmesi önlenirken, bitişikteki 3 daireli aparmanın da giriş kapısı kapandı. Selçuk, arsasını demirlerle çevirirken gerekçesini de yazdırmayı unutmadı.
Altınoluk'un oksijen deposu olduğunu söyleyen lokantacı Cemal Özdemir, "Altınoluk Alpler'den sonra en çok oksijene sahip bir yer. Burada ilginç bir durum var. Bir şahıs denizi ve bir evin etrafını çevirdi. İnsanlar denizden faydalanamıyor. Bu vatandaşın bunları kaldırmasını istiyorum. Vatandaşların tepkisine sebep oluyor. Böyle bir uygulamayı kınıyorum" dedi.
Bunun Altınoluk'a yakışmadığını ileri süren zeytinci Hüseyin Erdim de, "Eskiden denizin olduğu yerde bir ev vardı. Lodostan yıkıldı. Ev sahibi mağdur. Ancak yerini demirle çevirince denize kimse giremiyor. Hasta veya yangın olsa ne olacak? Böyle bir görüntü Altınoluk'a yakışmıyor" dedi.
(FT-SŞ-MŞ)

17.12.2012 14:08:05 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT