1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Evi Çöken Aile, Yeni Yılda Yeni Evlerine Kavuştu

Evi Çöken Aile, Yeni Yılda Yeni Evlerine Kavuştu

Evi Çöken Aile, Yeni Yılda Yeni Evlerine Kavuştu
A+A-

Eyüp'te şiddetli esen rüzgar nedeniyle evleri yıkılan Ekitir ailesi, yeni yılda yeni evlerine kavuştu. Eyüp Alibeyköy'de kızı Pınar ve 5 yaşındaki torunu Emel ile yaşayan 58 yaşındaki Remzi Ekitir

Eyüp'te şiddetli esen rüzgar nedeniyle evleri yıkılan Ekitir ailesi, yeni yılda yeni evlerine kavuştu.
Eyüp Alibeyköy'de kızı Pınar ve 5 yaşındaki torunu Emel ile yaşayan 58 yaşındaki Remzi Ekitir, şiddetli esen rüzgar nedeniyle evleri çökünce sokakta kalmıştı. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiren Ekitir ailesine Eyüp Belediyesi sahip çıktı. Belediye bünyesinde faaliyet gösteren "Şefkat Eli Merkezi" yetkilileri Ekitir ailesi için ev tutarak, dayayıp döşedi. Ev eşyasından, yiyecek ve içeceğe kadar tüm ihtiyacı karşılanan mağdur aile, yeni yılda sıcak yuvalarında girdi.
Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu da yaşadığı felaket sonrası yardım eli uzattıkları aileyi, yeni evlerinde ziyaret etti. Başkan Kavuncu, konuşma zorluğu çeken minik Emel'e oyuncak hediye ederek, kendisini tedavi ettireceği müjdesini verdi.
Başkan Kavuncu, " Arkadaşlarımız bu hadiseden önce de aileyle bir şekilde görüşüyorlardı. Bir takım ihtiyaçları olduğu zaman destek veriyorduk. O günü İstanbul'da çok şiddetli bir yağış vardı. Ama asıl önemli olan bu konulardaki duyarlılığımız. Yer kötü bir hale gelmişti. Evleri yıkıldı ama Allah başka bir yuva nasip etti. Biz destek vermeye devam edeceğiz" dedi.
Yeni bir eve kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Remzi Ekitir, "Bir anda bir gürültü duydum tahtaların arasında kaldım. Komşular Allah razı olsun kurtardı bizi. Sağolsun başkanımız yardımcı olsun. Biz çok güçlü bir devletiz ne yaparsan yap yıkılmaz. Yarın görüşmeye gideceğim inşallah iş verecekler" dedi.
Pınar Ekitir ise kızının adına çok sevindiğini belirterek, "Kızımın tedavisi yapılacak bizim için en önemli şey bu. Önemli olan kızım, ben kızım adına seviniyorum" dedi.
(HÇ-ET-Y)

04.01.2013 16:04:34 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT