1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ev Hanımları Sosyal Tesislerde Moral Buluyor

Ev Hanımları Sosyal Tesislerde Moral Buluyor

Ev Hanımları Sosyal Tesislerde Moral Buluyor
A+A-

Şehitkamil Belediyesi'ne bağlı sosyal tesislerde eğitim gören ev hanımları motivasyonlarını arttırmak amacıyla evde yaptıkları yemeklerin yanı sıra sosyal tesiste de sıkma ve bazlama yaparak hem kayna

Şehitkamil Belediyesi'ne bağlı sosyal tesislerde eğitim gören ev hanımları motivasyonlarını arttırmak amacıyla evde yaptıkları yemeklerin yanı sıra sosyal tesiste de sıkma ve bazlama yaparak hem kaynaşıyor hem de sosyalleşiyorlar.
Hemen hemen her mahallede hizmete açtığı sosyal tesislerde eğitimin yanı sıra, sosyal aktivitelerin de yapılmasına öncülük eden Şehitkamil Belediyesi, özellikle tesislerde düzenlediği etkinliklerle kursa gelen ev hanımlarının birbirleriyle daha fazla kaynaşmasını sağlıyor. Son olarak Bedri İnce Tahtacı Sosyal Tesisi'nde yapılan faaliyetleri yerinde inceleyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ev hanımları tarafından düzenlenen kaynaşma programlarına katılarak kendisine sunulan ikramlardan tattı. Daha sonra sıkma ve bazlama yapan ev hanımlarıyla sohbet eden Başkan Fadıloğlu, sosyalleşmek adına yapılan faaliyetleri önemsediklerini söyledi. Daha önceleri ev hanımlarının evde oturarak zaman geçirmeye çalıştığını belirten Başkan Fadıloğlu, hizmete açtıkları sosyal tesisler sayesinde kadınların hem eğitim aldıklarını hem de sosyal etkinliklere katıldıklarını ifade etti. Sosyal tesisler sayesinde bilgi ve becerilerini arttırdıklarını dile getiren ev hanımları ise, "Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu'nun mahallelerimize açtığı sosyal tesisler sayesinde cehaletten kurtularak bilgi ve becerilerimizi geliştirdik. Sosyal tesislerde verilen eğitim kurslarına katılarak bilmediklerimizi, dikiş ve nakış gibi kurslara katılarak da el becerilerimizi arttırdık. Bunların yanı sıra ise zaman zaman arkadaşlarımız ile bir araya gelerek hem kaynaşıyor hem de sosyalleşiyoruz" dediler.
(MDC-Y)

18.01.2013 13:46:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT