1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Etso'dan Vatso'nun Açıklamalarına Sert Cevap

Etso'dan Vatso'nun Açıklamalarına Sert Cevap

Etsodan Vatsonun Açıklamalarına Sert Cevap
A+A-

Van'ın Erciş İlçe Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Arslan, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) tarafından yapılan K Türü Yetki Belgeleri ile ilgili açıklamaları talihsi

Van'ın Erciş İlçe Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Arslan, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) tarafından yapılan K Türü Yetki Belgeleri ile ilgili açıklamaları talihsiz ve haksız olarak gördüklerini söyledi.
ETSO Başkanı Abdulkadir Arslan yaptığı açıklamada, daha önce VATSO tarafından verilen K Türü Yetki Belgeleri'nin, yaşanan bazı sıkıntılar nedeni ile Diyarbakır Ulaştırma Bölge Müdürlüğü'ne verildiğini hatırlattı. Bu durumun, Van ve ilçelerinde bulunan yaklaşık 7 bin K Belgesi olan esnafın 400 kilometre uzaklıkta olan Diyarbakır'da işlemlerini yürütmek mecburiyetinde bıraktığını belirten Arslan "Bu ise esnafımıza büyük külfet ve zaman kaybına yol açmaktaydı. Halkımızın talepleri doğrultusunda mağduriyetlerinin giderilmesi için Sayın Başbakanımız ve Ulaştırma Bakanımızın ilçemizi ziyaretlerinde durumu kendilerine bizzat arz ettim. Sayın Ulaştırma Bakanımız taleplerimizin haklı olduğunu belirterek, K Yetki Belgesinin bundan sonra odamıza verilmesi için talimat vermiş ve gereken işlemler başlatılmıştır. Bundan memnuniyet duyması gereken VATSO Başkanı Sayın Mirza Nadiroğlu, bazı milletvekilleri ve siyasetçilerin basına vermiş oldukları talihsiz ve haksız açıklamaları ise bizleri derinden yaralamıştır. Şimdi soruyorum. Bu işlemde kişiye özel bir çıkar mı var? Bizim yaptığımız bu girişim sadece Erciş'i değil, Van ve ilçelerindeki K Belgesi olan esnafın sorununun çözümüne yönelik iyi niyetli bir çalışmadır. Ayrıca, K Yetki Belgesi şu anda VATSO'nun da yetkisinde değildir. Bizler, yetkisi Diyarbakır Ulaştırma Bölge Müdürlüğü'nde bulunan işlem yetkisini talep etmişizdir. Bağımsız bir oda olarak yetkili mercilere müracaat ederek yetki talebinde bulunmuşuzdur. Yapmış olduğumuz bu işlem birkaç kişi dışında tüm sivil toplum örgütleri yöneticilerini, Van ve ilçelerinde yaşayan tüm esnaflarımızı da ayrıca mutlu etmiştir. Bu arada, konu ile hiç alakası olmayan Van Milletvekili Sayın Fatih Çiftci'nin adının geçmesi ve suçlu ilan edilmesini de kamuoyunun takdirine sunuyorum" diye belirtti.
(NÇ-MET-Y)

19.12.2012 13:34:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT