1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Etiyopya Büyükelçisi Antalya Valisi Altıparmak'ı Ziyaret Etti

Etiyopya Büyükelçisi Antalya Valisi Altıparmak'ı Ziyaret Etti

Etiyopya Büyükelçisi Antalya Valisi Altıparmakı Ziyaret Etti
A+A-

Etiyopya Ankara Büyükelçisi Mulatu Teshome Wirtu, ülkelerinde çok sayıda Türk iş adamın iş yaptığını söyledi. Etiyopya Ankara Büyükelçisi Mulatu Teshome Wirtu Antalya Etiyopya arasındaki iş ilişkiler

Etiyopya Ankara Büyükelçisi Mulatu Teshome Wirtu, ülkelerinde çok sayıda Türk iş adamın iş yaptığını söyledi.
Etiyopya Ankara Büyükelçisi Mulatu Teshome Wirtu Antalya Etiyopya arasındaki iş ilişkilerini güçlendirmek amacıyla Vali Ahmet Altıparmak'ı ziyaret etti. Ziyarette Etiyopya Ankara Büyükelçisi Mulatu Teshome Wirtu'naya, Etiyopya Antalya Fahri Konsolosu Bülent Çekic eşlik etti. Etiyopya Ankara Büyükelçisi Mulatu Teshome Wirtu'nun Antalya'ya ilk resmi ziyareti olduğunu belirten Vali Altıparmak, Antalya ve Etiyopya arasında ithalat ve ihracat anlamında çok sık ilişkilerin olduğunu söyledi. Son dönemlerde artan bir ilişkinin de olduğuna değinen Vali Altıparmak, "Türkiye'nin Etiyopya ile son dönemde artan bir ilişkileri var. Bu çerçevede Antalya'nın ithalatı ve ihracatı çok yüksek değil. Ama gelişme eğiliminde olan bir yapıya sahibiz. Umarım bu tür ziyaretler de bu yolu açar" dedi.
Türkiye ile olan ilişkilere özel olarak önem verdiklerini kaydeden Etiyopya Ankara Büyükelçisi Mulatu Teshome Wirtu, ise iki ülke arasındaki ticari bağların olmasından çok memnun olduğunu söyledi. Etiyopya'da çok sayıda Türk iş adamı olduğunu ifade eden Büyükelçi Wirtu, Antalya'da da iş adamları ile de görüşeceklerini, bu görüşmelerin ticari ilişkilerin gelişmesine yardımcı olacağına inandıklarını belirtti.
Konuşmaların ardından Etiyopya Ankara Büyükelçisi Mulatu Teshome Wirtu Antalya Valiliği anı defterini imzaladı.
(UG-SÇ)

06.12.2012 17:20:24 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT