1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Etiopya Büyükelçisinden Akaydına Ziyaret

Etiopya Büyükelçisinden Akaydına Ziyaret

Etiopya Büyükelçisinden Akaydına Ziyaret
A+A-

Etiyopya Ankara Büyükelçisi Mulatu Teshome Wirtu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı ziyaret etti. Ziyarette Büyükelçi Mulatu Teshome Wirtu'ya Etiyopya Antalya Fahri Konsolosu Bü

Etiyopya Ankara Büyükelçisi Mulatu Teshome Wirtu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı ziyaret etti.
Ziyarette Büyükelçi Mulatu Teshome Wirtu'ya Etiyopya Antalya Fahri Konsolosu Bülent Çekiç de eşlik etti. Antalya'yı çok beğendiğini ifade eden Mulatu Teshome Wirtu, Antalya'nın dünyaca tanınan bir şehir olduğunu belirterek Etiyopya'nın Türkiye'den turistik ziyaret almadığını ancak birçok Türk iş adamının Etiopya'yı sıklıkla ziyaret ettiğini ve yatırımlarda bulunduğunu belirtti. Türk iş adamlarının Etiyopya'yı Afrika'nın parlayan yıldızı olarak gördüğünü ifade eden Wirtu "Bu da ülkemiz için kıvanç verici. Hawassa kenti ile Antalya arasında oluşacak kardeş şehir projesini önemsiyoruz. Kültürler arası paylaşım ve turizm açısından bilgi ve birikimlerinizden faydalanmak istiyoruz" dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, kardeş şehir talebini memnuniyetle karşıladığını belirtti. Akaydın, Etiyopya ile Antalya arasında her türlü işbirliğini geliştirmeye yönelik gereken desteği vermeye hazır olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın Etiyopya Büyükelçisi Mulatu Teshome Wirtu'ya ziyareti anısına plaket sundu.
(ÇY-Y)

10.12.2012 11:57:56 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT