1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Esnaftan, Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İçin İmza

Esnaftan, Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İçin İmza

Esnaftan, Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İçin İmza
A+A-

Kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için başlatılan 10 milyon imza kampanyasına, esnaftan da destek geldi. Malatya merkez Tecde Mahallesi Belediye İş Merkezi esnafı, iş merkezinin kapı girişinde açmış o

Kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için başlatılan 10 milyon imza kampanyasına, esnaftan da destek geldi.
Malatya merkez Tecde Mahallesi Belediye İş Merkezi esnafı, iş merkezinin kapı girişinde açmış oldukları stantta imza toplayarak, kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için başlatılan imza kampanyasına katkıda bulunacaklarını belirtti.
Esnaf adına bir açıklama yapan Ali Yiğit, şöyle konuştu: "Başörtülü oldukları için okuma hakları ellerinden alınan öğrenciler için yıllarca nasıl mücadele verdiysek, bugün de üniversiteyi bitirip kamuda görev alan ve başörtülü olarak görev yapamamanın ızdırabını çeken başörtülüler için de aynı hassasiyeti göstermeliyiz. Özellikle kamuda başörtü yasağının devam ediyor olması, demokratikleşme yönünde çaba sarf eden Türkiye için artık katlanılmaz bir ayıptır. İnsan hak ve özgürlükleri, inanç özgürlüğü gibi pek çok temel hak ve hürriyetlere aykırı olan bu yasağın kalkması için Memur Sen'in başlatmış olduğu; 'Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü için 10 milyon imza' kampanyasına, iş merkezi girişinde açmış olduğumuz stantta imza toplamaya başladık."
(NA-SO-Y)

10.01.2013 12:17:50 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT