1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Esnafın Gözdesi Yenimahalle

Esnafın Gözdesi Yenimahalle

Esnafın Gözdesi Yenimahalle
A+A-

Yenimahalle ilçesi, 2012 yılında yeni işyeri açmak isteyen vatandaşların gözdesi oldu. Yatırımlarla her geçen gün büyüyen ve gelişen Yenimahalle'de 2012 yılında 2 bin işletme ruhsatı, 600 imalathane

Yenimahalle ilçesi, 2012 yılında yeni işyeri açmak isteyen vatandaşların gözdesi oldu.
Yatırımlarla her geçen gün büyüyen ve gelişen Yenimahalle'de 2012 yılında 2 bin işletme ruhsatı, 600 imalathane ve atölye ve 100 umuma açık işyeri ruhsatı verildi. Yeni işyerlerinin açılmasıyla ticari hareketliliğin arttığı ilçede, yeni iş kapıları da istihdamı arttırdı. Yenimahalle'nin her geçen gün büyüyen ekonomisiyle Ankara'nın başlıca iş merkezlerinden biri haline geldiğini vurgulayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Esnafımızın ve tüccarımızın her zaman yanında olacağız. İlçe ekonomisine yapılan her katkı, ülke ekonomisinin büyümesine de fayda sağlar. Yenimahalle, ticaretin ve ekonominin merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor" dedi.
Esnafın ilçelerini tercih etmesindeki önemli bir etkenin de zabıtanın tutumu olduğuna dikkat çeken Yaşar, "Bizler toplantılarımızda zabıtalarımıza ceza değil, eğitim amaçlı denetim yapmaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Ayakta kalmak için mücadele eden esnafımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ama vatandaşın sağlığını tehdit edecek şekilde faaliyet gösteren işyerlerine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz" şeklinde konuştu.
(ZÇ-CC-Y)

02.02.2013 10:54:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT