1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Esnaf Hijyeni Öğreniyor

Esnaf Hijyeni Öğreniyor

Esnaf Hijyeni Öğreniyor
A+A-

Balıkesir'in merkez ve ilçelerinde, esnafa hijyen alarmı verildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bankalığı ile Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) arasında yapılan protokol kapsamınd

Balıkesir'in merkez ve ilçelerinde, esnafa hijyen alarmı verildi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bankalığı ile Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) arasında yapılan protokol kapsamında, il merkezi ve ilçelerde, 'Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği' ile öngörülen 'Genel Gıda Hijyen Eğitimi' kurslarının verilmesine başladı. Kursa katılan esahip ve çalışanlara belge verilecek.
BESOB Başkan vekili Necdet Erkan, Balya, Havran ve Gömeç ilçelerinde, Balıkesir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilerinin düzenlediği eğitime esnafın ilgisinin sevindirici olduğunu bildirdi. Erkan, "Hijyen belgesine sahip olmayan kişiler, ne ekmek üretebilecek, ne de ekmek satabilecek. Ancak belgesiz ekmek satanlara ise büyük cezai yaptırım uygulanacak"dedi.
Havran Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdal Önder'de sağlıkta hijyenin önemini belirttti. Kurslar belirli perıiyotlarla diğer ilçelerde de düzenlenecek.(BT)

30.12.2012 15:00:55 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT