1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eşme Kaymakamlığı "şefkatli Eller" Projesini Zeka'ya Sundu

Eşme Kaymakamlığı "şefkatli Eller" Projesini Zeka'ya Sundu

Eşme Kaymakamlığı şefkatli Eller Projesini Zekaya Sundu
A+A-

Eşme Kaymakamlığı, ilçedeki yaşlılar ve bakıma muhtaç hastaların daha iyi şartlarda bakılabilmesi amacıyla "Şefkatli Eller" Projesi hazırlayarak Zafer kalkınma Ajansı (ZEKA) Uşak Yatırım Destek Ofisi

Eşme Kaymakamlığı, ilçedeki yaşlılar ve bakıma muhtaç hastaların daha iyi şartlarda bakılabilmesi amacıyla "Şefkatli Eller" Projesi hazırlayarak Zafer kalkınma Ajansı (ZEKA) Uşak Yatırım Destek Ofisi'ne teslim etti.
Projenin yürütücüsünün Eşme Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olduğunu belirten Kaymakam Türker Halim, ZEKA'nın 2013 yılında ilk kez sosyal kalkınma programına proje aldığını söyledi. Hazırladıkları "Şefkatli Eller" projesiyle ilçedeki dezavantajlı gruplar ve yaşlıların daha iyi şartlarda bakımını amaçladıklarını da bildiren Kaymakam Halim, projenin 9 ay süreyle uygulanacağını söyledi. Bağımsız denetçiler tarafından incelenecek projelerinin destek almaya hak kazanacağına inandıklarını da ifade eden Eşme kaymakamı Türker Halim, "Eşme ilçesinden ilk kez kalkınma ajansına bir proje sunuldu. Zafer Kalkınma Ajansı 2013 yılında ilk kez sosyal kalkınma programına proje alıyor. Bu program, özel sektöre kapalı, sadece kamu kurumları proje sunabiliyor. Eşme ilçesinden hem kalkınma ajansına hem de sosyal kalkınma programına ilk kez bir proje sunulmuş oldu. Sosyal amaçlı projemizin kabul edilmesini umuyorum. 2014 yılı için daha fazla proje ile müracaat edeceğiz" dedi.
(ÇÇ-KY-İK)

26.01.2013 14:08:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT