1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eskişehir'de 'sarıkamış Şehitleri' Fotoğraf Sergisi

Eskişehir'de 'sarıkamış Şehitleri' Fotoğraf Sergisi

Eskişehirde sarıkamış Şehitleri Fotoğraf Sergisi
A+A-

Eskişehir Kent Kültür Eğitim Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından 'Sarıkamış Şehitleri' adlı fotoğraf sergisi açıldı. Hamam Yolu Çarşı Camii önünde açılan serginin açılışında konuşan

Eskişehir Kent Kültür Eğitim Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından 'Sarıkamış Şehitleri' adlı fotoğraf sergisi açıldı.
Hamam Yolu Çarşı Camii önünde açılan serginin açılışında konuşan Dernek Başkanı Gürol Yer, 1. Dünya Savaşı sırasında Sarıkamış'ta donarak ya da o günlerin imkansızlıkları içinde can veren şehitleri anmak ve vatan için canını feda eden kahramanların yaptıklarının ne kadar ulvi bir durum olduğunu şimdiki nesillere aktarmak için bu sergiyi tertiplediklerini bildirdi.
"Sarıkamış'ın dağları, tepeleri, ovaları, tümsekleri, Türk devletinin, Türk tarihinin, Türk vatanının tarih düğümleridir" diyen Yer, "Millet evlatları bir emir ile kendini ileri atmış ve Türk'ün asil duygusu ile şahadete ermiştir. Vicdanları sızlatması da vardır Sarıkamış'ın göğsümüzü kabartan durumu da. Sarıkamış şehitlerini senede bir gün anmak yerine daima aklımızdan çıkartmamamız gerekir" dedi.
Sergi, Eskişehirliler tarafından büyük ilgi gördü.
(KÇ-MŞ)

26.01.2013 13:59:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT