1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eskişehir'de Öğrenci Velilerine 'ilk Yardım' Eğitimi

Eskişehir'de Öğrenci Velilerine 'ilk Yardım' Eğitimi

Eskişehirde Öğrenci Velilerine ilk Yardım Eğitimi
A+A-

Eskişehir'de uzmanlar tarafından Neşe Erberk Anaokulu öğrenci velilerine 'çocuklarda ev kazaları ve korunma yolları'' konulu ilk yardım eğitimi verildi. Acil Servis Hekimi Dr. İsmet Topaç tarafında

Eskişehir'de uzmanlar tarafından Neşe Erberk Anaokulu öğrenci velilerine 'çocuklarda ev kazaları ve korunma yolları'' konulu ilk yardım eğitimi verildi.
Acil Servis Hekimi Dr. İsmet Topaç tarafından verilen "Çocuklarda Ev Kazaları ve Korunma Yolları" konulu seminerde velilere, ilk yardımın nasıl yapılması gerektiği ve önemi anlatıldı. En güvenli yer sayılan evlerde dahi birçok kaza riski bulunduğunu ve bunlardan en çok 0-6 yaş arası çocukların etkilendiğini dile getiren Topaç, "Yapılan araştırmalarda kazaların büyük çoğunluğunun evlerde ve evlerin yakınlarında meydana geldiği, kazalarda çocukların daha çok zarar gördüğü tespit edilmiştir. Tedbirlere rağmen kaza olmuşsa kazadan sonra yapılacak küçük bir müdahale, kazanın en az zararla atlatılmasına yardımcı olacaktır. Özellikle 7 yaşından küçük çocuklar ile yaşlılar çeşitli kazalara sıklıkla maruz kalıyor. Ev kazalarının önemli bir bölümü ise mutfakta meydana geliyor ve genellikle düşmelerden, yanmalardan ya da temizlik malzemelerinin ağız yoluyla bulaşmasından kaynaklanıyor. Çocukları mümkün olduğunca mutfağa sokmamak gerekiyor. Bunun mümkün olmadığı durumlarda ise çocukların ocaktan, prizlerden, buzdolabından ve tehlike arz eden her türlü aletten uzak tutulması gerekiyor'' dedi.
(KÇ-MŞ)

23.01.2013 12:40:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT