1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eskişehir Valiliği Gar'da İnsan Hakları Standı Açtı
Eskişehir Valiliği Garda İnsan Hakları Standı Açtı

Eskişehir Valiliği Gar'da İnsan Hakları Standı Açtı

Eskişehir Valiliği İnsan Hakları Kurulu, tren garında insan hakları bilgilendirme standı açtı. 10 Aralık İnsan Hakları günü bünyesinde valilik tarafından açılan stantta, tren garına gelen vatandaşl

A+A-
Eskişehir Valiliği İnsan Hakları Kurulu, tren garında insan hakları bilgilendirme standı açtı.
10 Aralık İnsan Hakları günü bünyesinde valilik tarafından açılan stantta, tren garına gelen vatandaşlara görevliler tarafından sahip olduğu haklar konusunda broşür dağıtılarak bilgiler verildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Eskişehir Valiliği İnsan Hakları Kurulu Üyesi Fatma Ader, "2'nci Dünya Savaşı'ndan sonra devletler; bireylere tanınan hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması gerçeğinde birleştiler. Çünkü insanlar özgür olmazlarsa savaşlar sürüp gidecek, bu da uygarlıkların sonunu getirebilecekti. İşte bu gerçekle birlikte 10 Aralık 1948 yılında yayınlanan İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi doğmuştur" dedi.
Türkiye'nin Birleşmiş Milletlerdeki (BM) yerine de değinen Ader, "Türkiye'de BM'nin kurucu üyelerinden birisi olarak, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesini ilk onaylayan ülkeler arasında yer almıştır. Tabi ki bildirge içerisinde yer alan bu haklar, eğitim-öğretimle beslenebilir. Bu da Anayasamızda korunmakta, kimse eğitim-öğretim hakkından mahrum bırakılamaz denilmektedir" şeklinde kıonuştu.
(FS-HÖ)

10.12.2012 15:32:04 TSI

HABERE YORUM KAT