1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eski Vali Konağı Yıktırıldı

Eski Vali Konağı Yıktırıldı

Eski Vali Konağı Yıktırıldı
A+A-

Van'da, mülkiyeti İl Özel İdaresi'ne ait olan ve vali konağı olarak kullanılan bina, satışının ardından yeni sahipleri tarafından yıktırıldı. Şerefiye Mahallesi Ordu Caddesi üzerinde bulunan Vali K

Van'da, mülkiyeti İl Özel İdaresi'ne ait olan ve vali konağı olarak kullanılan bina, satışının ardından yeni sahipleri tarafından yıktırıldı.
Şerefiye Mahallesi Ordu Caddesi üzerinde bulunan Vali Konağı ve 12 adet işyeri, kırsal bölgelere su ve yol götürmek, okul yaptırmak amacıyla il encümeni tarafından 8 milyon 744 bin 395 TL muhammen bedelle satışa çıkarılmıştı. İhale ilanlarının şubat ayında Resmi Gazete başta olmak üzere yerel ve ulusal basında yayınlanmasının ardından taşınmaz malların ihalesi de 3 Mart 2010 Çarşamba günü İl Özel İdaresi'nde yapılmıştı. 5 il genel meclis üyesinin de yer aldığı 11 kişilik ihale komisyonu tarafından firmaların teklifleri kapalı zarf usulü ile alınmıştı. 2 firmanın katıldığı ihaleyi 9 milyon 165 bin TL ile Y.T.Y. İnşaat Nakliye Turizm Madde Sanayi ve Limitet Şirketi-Ahmet Çayırlı ortak girişim grubu almıştı. Satışın üzerinden yaklaşık 2 yıl gibi bir zamanın geçmesinin ardından konak bugün yeni sahipleri tarafından yıktırıldı.
(SER-MSA-Y)

14.12.2012 14:42:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT