1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eski Sanayi Sitesinde Yıkımlar Devam Ediyor

Eski Sanayi Sitesinde Yıkımlar Devam Ediyor

Eski Sanayi Sitesinde Yıkımlar Devam Ediyor
A+A-

Sivas Belediyesi Kentsel dönüşüm projesi kapsamında, eski sanayi sitesinin yıkım çalışmalarını sürdürüyor. Turkuaz projesi kapsamında eski sanayi sitesinin yıkılarak yerine yapılacak olan alışveriş

Sivas Belediyesi Kentsel dönüşüm projesi kapsamında, eski sanayi sitesinin yıkım çalışmalarını sürdürüyor.
Turkuaz projesi kapsamında eski sanayi sitesinin yıkılarak yerine yapılacak olan alışveriş merkezi ve rezidanslar için, eski sanayi bölgesinde ki yıkım çalışmaları devam ediyor.
Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Doğan Ürgüp burada yaptığı açıklamada " Belediyenin kontrolüne geçen dükkânları yıkmaya başladık. Bu projede herhangi bir geri adım atmamız söz konusu değildir. Bu projeye kimse karşı çıkmamaktadır.
Tahliyelerin haziran ayından başladığını ifade eden Başkan Ürgüp "Esnaflar kış ayını bekleyelim yazın bizim iş zamanımız dediler. Yaz geldi kışı bekleyin diyorlar. Cuma günü itibariyle yıkımları tekrar başlattık. Pazartesi gününden itibaren buranın suyunu ve elektriğini keserek burada ki ticari faaliyetleri sonlandıracağız. Bugüne kadar bin 236 mülk sahibinin 980'i bize muvafakat vermiş durumda" ifadelerini kullandı.
Bugünde itibaren başlayan yıkımlarla birlikte 23 dükkânın daha yıkımı gerçekleştirilirken, proje sonrası Sivas modern bir şehir görünümü kazanacak.
(UY-ZB-Y)

08.02.2013 14:14:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT