1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Eski Atso Binasının Yerine Kültür Ve Sanat Merkezi Yapılacak

Eski Atso Binasının Yerine Kültür Ve Sanat Merkezi Yapılacak

Eski Atso Binasının Yerine Kültür Ve Sanat Merkezi Yapılacak
A+A-

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) yaklaşık 40 yıl boyunca kullandığı eski hizmet binası yıkılıp, yerine kültür sanat merkezi inşa edilecek. 6 katlı ve 3 milyona mal olacak merkez gelecek yıl

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) yaklaşık 40 yıl boyunca kullandığı eski hizmet binası yıkılıp, yerine kültür sanat merkezi inşa edilecek. 6 katlı ve 3 milyona mal olacak merkez gelecek yıl hizmete girecek.
ATSO'nun 1970-2008 yılları arasında kullandığı Elmalı Mahallesi'ndeki eski binasının yıkımı için tören düzenlendi. Törene ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, yönetim kurulu üyeleri katıldı. Yıkım töreninin ardından konuşan ATSO Başkanı Budak, yıkılan binanın yerinde bir yıl sonra kültür ve sanat merkezinin yükseleceğini kaydetti.
Antalya'daki eski binaların yıkılarak, yerine şehir kimliğine değer katacak yeni binalar yapılması gerektiğini aktaran Budak, ATSO'nun eski binasını yıkıp, yerine kültür sanat merkezi yapmakla bu değişime öncülük ettiklerini söyledi. Şehir merkezinde ATSO'nun yaptıracağı merkez gibi yapıların hızla yükselmesi gerektiğine değinen Budak, "Eskimiş kamu binalarının fonksiyonları değiştirilerek Antalya'nın çehresi değiştirilebilir. Bu bunun kanıtıdır. Antalya'ya örnek olmalı" dedi. Budak şunları kaydetti:
"Eski Özel İdare binası, Belediye İşhanı, Dönerciler Çarşısı gibi binalar yıkılıp yerine Antalya'nın şehir ve kültür hayatına hizmet edecek yeni yapılar haline getirilmesi gerekir. Antalya'nın kültür ve sanat şehri olması stratejik öneme sahip. Antalya'da bu yöndeki değişim ve dönüşümün özel sektör eliyle yapılması gerekiyor."
Budak, yıkımın ardından yükselecek yeni 6 katlı kültür ve sanat merkezi ile ilgili olarak, "Bu bina gelecek yıl hizmete girecek. Merkezde; cep tiyatrosu, uluslararası standarda sahip sergi salonu, konsept kafe, sabit sergi alanı, müze, oditoryum, hediyelik eşya dükkanı gibi üniteler olacak. 3 milyon liraya mal olması beklenen bina tamamlandığında, Suna İnan Kıraç Vakfı-Pera Müzesi işbirliği getirilecek uluslararası sergilere ev sahipliği yapacak" bilgisini verdi.
(İA-SK-Y)

14.02.2013 16:05:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT