1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Esenler'de "mutfak Hijyeni Ve Güvenilir Gıda" Semineri İstanbul

Esenler'de "mutfak Hijyeni Ve Güvenilir Gıda" Semineri İstanbul

Esenlerde mutfak Hijyeni Ve Güvenilir Gıda Semineri  İstanbul
A+A-

Esenler Belediyesi, Türk Kadınlar Konseyi Derneği ile ortaklaşa "Mutfak Hijyeni ve Güvenilir Gıda Semineri" düzenliyor. Gıda zehirlenmelerinin artış göstermesi ve insan sağlığının günden güne daha

Esenler Belediyesi, Türk Kadınlar Konseyi Derneği ile ortaklaşa "Mutfak Hijyeni ve Güvenilir Gıda Semineri" düzenliyor.
Gıda zehirlenmelerinin artış göstermesi ve insan sağlığının günden güne daha fazla tehdit altında olması, yediğimiz ve içtiğimize daha çok dikkat etmemiz gerektiğini ortaya koyuyor. Bu noktada da, mutfak hijyeni ve güvenilir gıda konusu gündeme geliyor. Konuya dikkat çekmek isteyen Esenler Belediyesi, Türk Kadınlar Konseyi Derneği ile ortaklaşa "Mutfak Hijyeni ve Güvenilir Gıda Semineri" düzenliyor.
Bilgi ve öğrenmenin sağlığı koruma yolunda atılacak en önemli adım olduğundan hareketle Prof. Dr. Gürhan Çiftçioğlu, mutfak hijyeni ve güvenilir gıda konusunu tüm boyutlarıyla anlatarak dinleyenleri aydınlatacak. Seminerde; yiyeceklerin hazırlanmasından sunumuna kadar geçen sürede; mutfak hijyeninin nasıl sağlanacağı, gıdaların nasıl muhafaza edileceği, nasıl hazırlanacağı, doğru malzeme kullanımı, pişirme süreleri ve güvenli ısının ne olduğu gibi sorular da yanıt bulacak. Yarın gerçekleştirilecek olan seminer, Esenler Belediyesi Konferans Salonu'nda yapılacak.
(ÇK-ÖK-Y)

28.01.2013 16:03:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT