1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "eşekler Karnavalı" Gaziemir'de
eşekler Karnavalı Gaziemirde

"eşekler Karnavalı" Gaziemir'de

Gaziemir Atatürk Kültür Merkezi'nde sergilenen Eşekler Karnavalı isimli tiyatro oyunu seyircilere keyifli anlar yaşatırken, dostluk, arkadaşlık, azim, sanat sevgisi kavramlarına yaptığı vurguyla dikka

A+A-
Gaziemir Atatürk Kültür Merkezi'nde sergilenen Eşekler Karnavalı isimli tiyatro oyunu seyircilere keyifli anlar yaşatırken, dostluk, arkadaşlık, azim, sanat sevgisi kavramlarına yaptığı vurguyla dikkatleri çekti.
İzmir Sanat Kulesi oyuncuları tarafından üç seansta sergilenen çocuk oyununu çok sayıda çocuk anne babalarıyla birlikte izledi. Bir çiftlikte yaşayan eşeklerin müzik grubu kurmak için sergiledikleri çabayı konu alan oyun, neşeli müzikleri ve esprili diyaloglarla minik seyircilere keyifli anlar yaşattı. Tiyatro, sinema, müzik gibi kültürel etkinliklere insanların ilgisizliğini eleştiren oyun, çocuklara sanat sevgisi, arkadaşlık, azim, iyilik-kötülük gibi kavramların önemini anlatan dersler veriyor. Oyun boyunca gözlerini sahneden ayırmayan ve oyuncularla fotoğraf çektirmek için yarışan çocuk izleyiciler, oyun bitiminde oyuncuları ayakta alkışladı.
(EA-ERG-Y)

16.01.2013 13:33:34 TSI

HABERE YORUM KAT