1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eş Başkanların Davası Ertelendi

Eş Başkanların Davası Ertelendi

Eş Başkanların Davası Ertelendi
A+A-

Erciş Belediyesi Eşbaşkanı Diba Keskin ve Abdurrahman Çağan’ın tutukluluk hallerinin devamı yönünde karar verilirken, mahkeme tekrar ertelenerek bir sonraki duruşma tarihi 3 Kasım olarak belirlendi.

Wan Haber Merkezi

Van'ın Erciş ilçesinde 12 Ekim 2015'te ilan edilen ‘özyönetim' açıklamasına katıldıkları gerekçesiyle tutuklanan ve aralarında Erciş Belediye eş başkanları Diba Keskin ile Abdurrahman Çağan ve belediye meclis üyelerinin de bulunduğu 23 Kürt siyasetçinin yargılandığı davanın dördüncü duruşması görüldü.

10.00'da başlanan duruşmaya SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) yoluyla katılması beklenilen tutuklular duruşmaya katılmazken avukatlar ve tutuklu yakınları mahkemede hazır bulundu. İlçe halkından yoğun bir katılımın olduğu duruşmada avukatlardan ek savunma istenmezken mahkeme heyeti okunan mütaaladan sonra ara kararı verdi.

Dosyada bulunan CD kayıtlarının incelenmesi gerekçesiyle Belediye eş başkanları Diba Keskin ve Abdurrahman Çağan ile birlikte tutuklu 11 siyasetçinin tutukluluk halinin devamına karar verildi. Bir sonraki duruşma ise 3 Kasım olarak belirlendi.

A+A-

HABERE YORUM KAT