1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eş Başkanlardan OSB'ye Tebrik Ziyareti

Eş Başkanlardan OSB'ye Tebrik Ziyareti

Eş Başkanlardan OSB'ye Tebrik Ziyareti
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya, kısa bir süre önce seçilen Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Bozkurt'a tebrik ziyaretinde bulundu.


Hatice Çoban ve Bekir Kaya, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Bozkurt'u ziyaret etti. Bozkurt ve yönetime başarılar dileyen eş başkanlar, bundan sonraki süreçlerde de OSB ile ortak çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bozkurt ise, son süreçlerde yaşanan çatışmaların kendilerini tedirgin ettiğini, sanayiciler olarak sürecin yeniden başlamasını istediklerini söyledi. Bölge olarak barıştan yana olduklarını aktaran Bozkurt, "Barışın gelmesi için yüzyıldır gasp edilen hakların da verilmesi gerekiyor. Sadece siyasi değil, yüzyıllık ekonomik hak gasplarının da geri verilmesi gerekiyor. Silahların mutlaka gündemden çıkarılması ve acilen demokratik bir anayasanın hemen yapılması gerekiyor" dedi.

Belediyenin çalışmalarından oldukça memnun olduklarını aktaran yönetim kurulu üyeleri de, yerel yönetimlerden beklentilerini dile getirdi. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından eş başkanlar OSB'den ayrıldı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT