1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eş Başkanlar Park ve Yeşil Alanları Gezdi

Eş Başkanlar Park ve Yeşil Alanları Gezdi

Eş Başkanlar Park ve Yeşil Alanları Gezdi
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya, parklar ve yeşil alanları gezerek incelemelerde bulundu.


Van Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya, beraberindeki belediye yetkilileri ile birlikte belediyenin çalışma alanlarında incelemelerde bulunmaya devam ediyor. Daha önce Sosyal Hizmet Daire Başkanlığı, İtfaiye Daire Başkanlığı ve İşletme İştirakler Daire Başkanlığı’nın yaptığı çalışmaları yerinde inceleyen eş başkanlar, bu kez de Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı’nın yıl içerisinde yaptığı çalışmaları yerinde inceleyerek, bilgi aldı.

Sabahın erken saatlerinde ilk olarak Kültür Parkı’na giden eş başkanlar, daha sonra İskele sahilinde yapılan temizlik ve yeniden düzenleme çalışmalarını inceledi. Daire Başkanı Bekir Kıran'dan bilgi alan eş başkanlar, daha sonra Van Büyükşehir Belediyesi'nin en önemli projelerinden olan ve ilk etabı tamamlanmak üzere olan Fidanlık Parkı'nı ziyaret etti. Tüm parkı gezen ve yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi alan eş başkanlar, ardından Van Denizi kıyısında 11 bin metrekarelik alan üzerinde yapımı tamamlanan Sahil Parkı’nı ziyaret etti.

Eş başkanlar, ardından Edremit yolu üzerinde 40 bin metrekare alan üzerinde yapımına geçen yıl başlanan ve bu yıl açılışı yapılan Van Kent Parkı’nı gezdi. Parkta bulunan tenis kortu, basketbol, futbol sahası, fitness alanı ve engelli fitness alanları, çim futbol sahası, bisiklet ve koşu parkurunun da yer aldığı alanları gezen eş başkanlar, parkla ilgili bilgi aldı. Çoban ve Kaya, son olarak Akköprü Peyzaj Projesi'nin ikinci ve üçüncü etabını da inceleyerek bilgi aldı.

A+A-

HABERE YORUM KAT