1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Eş Başkanlar görevden alındı

Eş Başkanlar görevden alındı

Eş Başkanlar görevden alındı
A+A-

Mardin'in Mazıdağı ilçesinin Demokratik Bölgeler Partisi’nden (DBP) belediye eşbaşkanları Necla Yıldırım ile Ali Özkan, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındı.

Mazıdağı Belediyesi Başkanı Necla Yıldırım ile belediye meclis üyesi olan ancak belediye başkanlığında eşbaşkanlık görevini yürüten Ali Özkan'ın, İçişleri Bakanlığı'nca görevden alındıkları kaydedildi.

Eşbaşkanların görevden alınma nedenini olarak, geçtiğimiz günlerde Artuklu ilçesi Cevizlik Jandarma Karakolu'na bombalı araçla yapılan saldırıda kullanılan aracın Mazıdağı Belediyesi'ne ait olması olarak belirtildi.

Saldırıyla ilgili Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma ise sürüyor. 8 Temmuz Cumartesi günü saat 12.50'de belediyeye ait 5 ton patlayıcı yüklü kamyonla Cevizlik Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıda Astsubay Adem Algın ile Jandarma Er Orkun Arparslan ile Rahime Korul adında köylü bir kadın hayatlarını kaybetmişti. Saldırıda ayrıca 12'si asker 30 kişi yaralanmıştı. PKK, hayatını kaybeden askerlerin sayısını 40 olarak duyurmuştu. Saldırının ardından yürütülen soruşturma kapsamında aralarında belediye çalışanlarının da bulunduğu 12 kişi gözaltına alınmış, ifadelerinin ardından 4 zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 5 kişi ise serbest kalmıştı.

mazıdağ-belediyesi-eş-başkanları

Saldırıda kullanılan kamyonun adına zimmetli olduğu öğrenilen kamyon şoförü A.D ile belediye araç parkı sorumlusu B.T hakkında da tutuklama karar verilmişti. Soruşturma kapsamında daha sonra gözaltına alınan Mazıdağı Belediyesi Zabıta Amiri'nin ifadesinin alınması işleminin ise sürdüğü kaydedildi.

Kaynak: www.palo.com.tr

A+A-

HABERE YORUM KAT