1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Eş Başkan Diba Keskin İran'da

Eş Başkan Diba Keskin İran'da

Eş Başkan Diba Keskin İran'da
A+A-

Erciş Belediyesi Eş Başkanı Diba Keskin, Asya Belediye Başkanları Forumu (AMF) için gittiği İran’da, Tahran Belediye Başkanı Mohammed Bagher Ghalifab tarafından gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Van’ın Erciş Belediyesi Eş Başkanı Diba Keskin, Asyalı Belediye Başkanları Forumu’nun ( AMF) bu yıl Tahran ve Qazvin şehirlerinde düzenlenen “Asya Kentlerinde Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım, Kentsel Turizmin Kültür ve Ekonomisi” konulu toplantıya katıldı. 

Erciş Belediyesi Eş Başkanı Diba Keskin, Asya Belediye Başkanları Forumu (AMF) için gittiği İran’da, Tahran Belediye Başkanı Mohammed Bagher Ghalifab tarafından gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Keskin'in dahil olduğu görüşmede, Ortadoğu’daki siyasi, ekonomik ve toplumsal sorunların kentler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesiyle mümkün olabileceği belirtildi. Asya kıtasındaki belediyeler arasındaki işbirliğinin arttırılması ve ortak projeler geliştirilmesi amacıyla yapılan Asya Belediye Başkanları Forumu, bu yıl iki temel gündemle toplandı. “Asya kentlerindeki ulaşım sorunları ve turizm ile kalkınmanın nasıl geliştirilmesi gerektiği” gibi önemli konuların ele alındığı toplantıda Eş Başkan Keskin, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Tahran Belediye Başkanı Mohammed Bagher Ghalifab ile görüştü.

Gerçekleştirilen toplantıda Türkiye'deki eş başkanlık sistemi hakkında konuşan Keskin, eş başkanlığın toplumdaki kadın erkek arasındaki eşit temsiliyet için önemli olduğunu belirtti. Diba Keskin, ''Eş başkanlık sistemi, ihmal edilmiş kadının yeniden kendi gücünü ve toplumsal karşılığını yakalayabilmesi anlamında oldukça önemlidir. Siyasal alandan toplumsal hizmetlere kadar yıllardır hakim olan erkek bakış açısının yanı sıra bir de kadın bakış açısını geliştiren bu sistem; ekonomik, politik ve toplumsal olarak da kadın ve erkeğin eşit temsiliyeti için itici bir güçtür'' dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT